Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

LSDP frakcijos pranešimas: „Dovilė Šakalienė: turime susisiekimo ministrą, kuris nemoka susisiekti“

2023 m. vasario 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Reaguodama į šiandien Muitinės departamento spaudos konferencijoje pateiktą informaciją, kad Lietuvos muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnais, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo sankcijų apėjimo ir trąšų kontrabandos, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė konstatuoja, kad „institucijos dirba nesikalbėdamos“.

„Ikiteisminis tyrimas, vykdomas VSD, FNTT, MKT, kuruojamas Klaipėdos apygardos prokuratūros, pradėtas šių metų sausio 13 d. Tačiau po mėnesio, vasario 14 d., kilus sujudimui viešojoje erdvėje, Susisiekimo ministerija surašo raštą dėl to paties krovinio. Per vėlai, ne vietoje, nesiorientuojant situacijoje. Tobula iliustracija tam, ką sakiau prieš pusantrų metų ir praėjusią vasarą, ir vakar: sankcijų įgyvendinimo kontrolės mechanizmo vis dar neturime, institucijos dirba nesikalbėdamos, Susisiekimo ministerija (ministras) yra ežiukas rūke (taip, asociacija su sovietiniu rusišku vaizdeliu čia sąmoninga)“, – komentuoja D. Šakalienė.

Parlamentarė jau ne kartą kėlė klausimą dėl tarptautinių sankcijų įgyvendinimo kontrolės mechanizmo nebuvimo. Vakar vykusio Seimo NSGK posėdžio metu D. Šakalienė pasiūlė įtraukti šio klausimo svarstymą į artimiausią galimą komiteto posėdžio darbotvarkę – tam pritarta bendru sutarimu.

„Akivaizdu, kad VSD, FNTT ir MKT komandiškai dirba kartu su prokuratūra ir pasiekia rezultatų. Tie rezultatai būtų dar geresni, jei turėtume komandinį darbą aukščiausiu, Vyriausybės, lygiu ir tam aiškiai skirtą padalinį (tarnybą, koordinavimo vienetą), atsakingą už sankcijų įgyvendinimo kontrolę, kuris būtų tvarkingai finansuojamas ir dirbtų visu pajėgumu, „pilnu etatu“, – pabrėžia D. Šakalienė.

„Kovojame, kad sankcijų agresorei būtų daugiau, jos būtų griežtesnės ir efektyvesnės – tuomet mūsų valstybės pareiga yra užtikrinti precizišką sankcijų pažeidimų prevenciją ir jų įgyvendinimo kontrolę“, – apibendrina parlamentarė.

„Dar norėčiau pacituoti šiandien spaudos konferencijoje apie Susisiekimo ministerijos veiksmus kalbėjusį prokurorą: „Tokiais jautriais atvejais visada reikėtų tarpinstitucinio bendravimo – ir išsiaiškinti situaciją“. Kyla labai nekomfortiškas klausimas – kiek gerbiamu ministru ir (arba) jo vadovaujama ministerija pasitiki pačios tarnybos, realiai stabdančios sankcijų pažeidėjus?“ – retoriškai klausia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja, Seimo narė D. Šakalienė.

 

Daugiau:

Dovilė Šakalienė

Seimo narė socialdemokratė
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė
Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narė

Etikos ir procedūrų komisijos narė 

Mob. 8 668 42 254

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-02-23 16:39
   Jolanta Anskaitienė