Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkės darbo vizitas Londone: „Šiomis aplinkybėmis svarbi Jungtinės Karalystės lyderystė“

2023 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen darbo vizitą Londone trečiadienį pradėjo susitikimu su Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Bendruomenių Rūmų Pirmininku Lindsiu Hoilu (Lindsay Hoyle).

„Vizitas vyksta pirmųjų Ukrainos karo metinių kontekste, taigi pagrindiniai darbotvarkės klausimai susiję su parama kovojančiai Ukrainai, NATO rytinio flango saugumo stiprinimu, svarbiausiu šių metų Lietuvos užsienio ir gynybos politikos įvykiu – Vilniuje vyksiančiu NATO viršūnių susitikimu. Ir, žinoma, kalbėjome apie parlamentinę lyderystę stiprinant dvišalius santykius ir strateginę partnerystę“, – pokalbio temas atskleidė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė susitikime sakė, kad neturėtume nusiraminti girdėdami apie susilpnėjusią Rusiją ir jos nesėkmes Ukrainoje, nes Kremlius vis dar pasiryžęs palaužti Ukrainos pasipriešinimą, demokratinio pasaulio vienybę ir negailės išteklių šiam tikslui pasiekti.

„Dabar svarbu Rusijos invazijos nesusiaurinti vien tik iki regioninės krizės. Neseniai paskelbti Rusijos kariniai planai, augantis karinis pėdsakas Baltarusijoje nukreipti į ilgalaikę konfrontaciją su NATO. Mūsų atsakas turėtų būti transatlantinė partnerystė ir Europos vienybės stiprinimas dėl saugumo, energetikos ir kitų sričių. Susitikime pabrėžiau, kad būtent šiomis aplinkybėmis labai svarbi Jungtinės Karalystės lyderystė, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen. – Sveikintina, kad Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė gali rasti bendrų praktinių sprendimų. Štai kad ir prieš porą dienų pasiektas susitarimas peržiūrėti prekybos Šiaurės Airijoje taisykles po „Brexit“. Tai vienija ir stiprina, o to mums kaip tik dabar reikia.“

Parlamento vadovės teigimu, dabar pagrindinis prioritetas – saugumas: „Yra tik vienas patikimas būdas atgrasyti Rusiją – mūsų regione nuolat dislokuoti NATO karius ir stiprinti rytinį Aljanso flangą. Todėl daug tikimės iš NATO viršūnių susitikimo Vilniuje. O šio susitikimo sėkmė taip pat priklausys ir nuo sprendimų, kuriuos priimsime dėl Ukrainos euroatlantinių siekių.“

V. Čmilytė-Nielsen pakvietė Bendruomenių Rūmų Pirmininką L. Hoilą atvykti į Vilniuje birželio 1–3 dienomis rengiamą parlamentinį renginį prieš NATO viršūnių susitikimą.

Vakar Seimo Pirmininkė susitiko su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene. Šiandien dar susitiks su Bendruomenių Rūmų Gynybos komiteto pirmininku Tobijasu Elvudu (Tobias Ellwood) ir Draugystės su Lietuva grupe. Be to, sakys kalbą ir dalyvaus Rytų Europos studijų centro ir Karališkojo tarptautinių santykių instituto (Chatham House) renginyje „Quo vadis, Europa: ar esame pasirengę kartu su Ukraina susidoroti su sunkumais?“, dalyvaus kituose renginiuose ir susitikimuose.

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-01 12:37
   Monika Kutkaitytė