Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: parlamentaras nenuleidžia rankų – Seime naujas siūlymas dėl sveikatos gerinimo atostogų

2023 m. kovo 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Ketvirtadienį Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas įregistravo naujas Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo vėl grįžti prie svarstymų įteisinti sveikatos gerinimo atostogas.

Rudenį Seime pritarimo nesulaukęs dėl 5 dienų apmokamų sveikatos gerinimo atostogų, L. Jonauskas siūlo kompromisinį variantą – 3 dienas, kurias gyventojai galėtų skirtų sveikatos gerinimui ir ligų prevencijai.

Seimo narys L. Jonauskas teigia, kad daugelis lietuvių savo atostogų dienas aukoja ligų gydymui.

„Anksčiau lietuviai turėjo 28 dienų atostogas, tačiau pakeitus Darbo kodeksą, liko įtvirtintos 20 darbo dienų atostogos. Tai – vienos trumpiausių atostogų Europos Sąjungoje, kurias dažnai lietuviai neišnaudoja tikram poilsiui. Jas naudoja dantų tvarkymui ar kitokiam sveikatinimui, todėl būtų logiška įteisinti atskiras – sveikatos gerinimo – atostogas“, – sako L. Jonauskas.

Jei parlamentaro projektas bus priimtas, tokias sveikatos gerinimo atostogas galės turėti visi, darbovietėje nepertraukiamai dirbę bent 3 mėnesius. 

Pasak Seimo nario, papildomos apmokamų atostogų dienos pasitarnautų ligų prevencijai, sveikatos gerinimui.

„Sveikatos priežiūros rezultatai Lietuvoje yra vieni prasčiausių Europos Sąjungoje, vidutinė gyvenimo trukmė taip pat yra mažesnė nei Europos vidurkis. Higienos instituto duomenimis, tiek mirštančiųjų, tiek sergančiųjų onkologinėmis bei širdies ir kraujagyslių ligomis skaičiai nemažėja. Tuo tarpu tokių ligų kaip krūties, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų valstybės finansuojamose prevencinėse programose žmonės dalyvauja itin vangiai. Sveikatos gerinimui žmonės neskiria pakankamai dėmesio ir tai yra rimta problema. Specialistai teigia, kad vien finansuoti prevencines programas neužtenka, reikia sudaryti gyventojams sąlygas jose dalyvauti ir reguliariai tikrintis. Manau, kad sveikatos gerinimo atostogos tikrai galėtų tapti ta motyvacija labiau pasirūpinti savo sveikata ir ligų prevencija“, –  sako L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-02 12:02
   Monika Kutkaitytė