Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

A. Mazuronis Briuselyje: „Taikos Europoje užtikrinimas yra glaudžiai susijęs su pražūtingo ir neišprovokuoto karo Ukrainoje užbaigimu ir perėjimo prie demokratijos Baltarusijoje ir Rusijoje skatinimu“

2023 m. kovo 6 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai

 

Kovo 6 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje narys Andrius Mazuronis dalyvauja Briuselyje vykstančiame bendrame Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos bei Baltijos ir Šiaurės valstybių Europos Parlamento narių susitikime, kuriame aptariamas Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas sprendžiant saugumo ir ekonominius iššūkius regione ir Europoje, atsiradusius dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Renginyje aptariama, kokiomis priemonėmis Baltijos ir Šiaurės šalių parlamentų nariai gali prisidėti prie Ukrainos kovos už taiką ir saugumą Europoje, diskutuojama apie Baltijos ir Šiaurės šalių, Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų narių bendradarbiavimą ginant regiono interesus.

„Baltijos valstybių atstovai buvo vieni iš garsiausiai perspėjusių apie galimą Rusijos grėsmę Vidurio ir Rytų Europos regione ir nuo pat karo pradžios parodžiusių nepaprastą lyderystę. Šis karas dar labiau suvienijo Baltijos valstybes, tiek joms teikiant paramą Ukrainai, tiek jaučiant poreikį glaudžiau bendradarbiauti siekiant užtikrinti taiką ir stabilumą regione“, – sako A. Mazuronis.

 

 

Baltijos valstybės ne vieną kartą pabrėžė, kad šalys ir toliau didins kolektyvinį spaudimą Rusijai užbaigti šį karą ir išvesti savo karius iš Ukrainos, keldamos agresijos kainą, toliau stiprindamos ir plėsdamos ribojamąsias priemones bei didindamos Rusijos tarptautinę izoliaciją visomis formomis ir visose įmanomose srityse. Be to, Baltijos valstybės nuolat smerkia pastangas grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas. Anot A. Mazuronio: „Baltijos valstybės nuolat pabrėžia, kad būtina toliau fiksuoti ir tinkamai kaupti įrodymus, taip pat reguliariai pranešti apie visus visoje Ukrainoje įvykdytus karo nusikaltimus.“

 

R. Godfrey nuotraukos

 

„Susirūpinę dėl saugumo ir žmogaus teisių padėties Europoje, Baltijos ir Šiaurės valstybių parlamentarai susitikime aptarė galimus ateities scenarijus ir būdus, kuriais Baltijos ir Šiaurės valstybės galėtų padėti skatinti reikšmingus teigiamus pokyčius ilguoju laikotarpiu. Šiaurės Taryba ir Baltijos Asamblėja savo pareiškimuose ne kartą išreiškė solidarumą su Ukraina ir pasmerkė Rusijos veiksmus. Taikos Europoje užtikrinimas yra glaudžiai susijęs su pražūtingo ir neišprovokuoto karo Ukrainoje užbaigimu ir perėjimo prie demokratijos Baltarusijoje ir Rusijoje skatinimu. Posėdyje buvo siekiama atvirai ir nuoširdžiai padiskutuoti ir apsikeisti nuomonėmis apie Europos, kaip taikaus ir demokratinio regiono, ateitį“, – po posėdžio kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks:

Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja Renata Godfrey

Tel. (8 5)  239 6224

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-06 15:26
   Jolanta Anskaitienė