Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: demokratai kviečia valdančiuosius atsibusti: „Valstybėje problemos kyla viena po kitos“

2023 m. kovo 8 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai atvirai kreipiasi į valdančiuosius, ragindami kuo greičiau pradėti vykdyti konstitucinę pareigą Lietuvos piliečiams – atstovauti valstybės ir jos gyventojų interesams, o ne griauti valstybę. Anot parlamentarų, dabartinė valdančioji dauguma per dvejus metus iš esmės nepadarė nieko, kas būtų padėję Lietuvai, jos ateičiai, o pastaruosius mėnesius net skendo vieni kitų mele.

Reaguodami į Vyriausybės negebėjimą valdyti Lietuvoje kylančias krizes, spręsti esmines gyventojų problemas, demokratai ketvirtadienį Seime inicijuoja spaudos konferenciją. Demokratų teigimu, tik keli valdančiųjų teikti įstatymai buvo skirti šalies vidaus reikalams, o didžioji dalis jų – mažareikšmiai arba visai nesusiję su valstybės proveržiu.

Demokratai pabrėžia, kad Lietuvoje matome visišką valdančiųjų neįgalumą sprendžiant socialinės, sveikatos, energetikos, gyventojų saugumo, užsienio politikos ir kitų sričių problemas.

„Statistika yra daug baisesnė nei bet kada. Pajamų stygius, baimė kalbėti, karo ir branduolinio incidento rizikos, aukščiausias pareigas einančių politikų melas, krentančios šeimų pajamos, prastėjanti demografinė padėtis, milžiniška infliacija ir elementaraus maisto įperkamumo mažėjimas yra tai, kas atsitiko per pastaruosius metus valdant konservatorių ir jų partnerių koalicijai. Su tuo taikstytis nebegalima, nes netrukus regėsime išsivaikščiojančią valstybę, likusią kone vos tik su senjorais, kure atidavę viską savo šaliai, tikisi orios senatvės, o ne kasdien skaičiuoti, kaip išgyventi šią ir ateinančią dieną”, – sako spaudos konferencijoje dalyvausiantis Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak frakcijos nario, buvusio socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, mūsų aiškūs prioritetai su konkrečiais darbais bei pasiūlymais bus pateikti Seimui pavasario sesijos pradžioje, tačiau jau dabar norime prabudinti valdančiuosius iš puikybės ir arogancijos miego.

„Valdantieji privalo nedelsiant imtis darbų sprendžiant žmonių prarastos perkamosios galios atstatymą, stiprinant pažeidžiamiausių visuomenės grupių apsaugą, gerinant sveikatos paslaugų prieinamumo galimybes ir kitus visuomenei šiuo metu aktualiausius klausimus. Ketvirtadienį esame pasirengę ne tik mesti akmenis į valdančiųjų daržą, bet ir teikti konkrečius siūlymus, kaip aiškų pavyzdį, kokie klausimai šioje sesijoje, o ir likusioje kadencijoje turi būti prioritetiniai“, – teigia L. Kukuraitis, taip pat dalyvausiantis spaudos konferencijoje.

Prie kolegų jungsis ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas, kuris išsamiau pristatys svarbiausius iš pavasario sesijai demokratų teikiamų 40 įstatymų projektų.

 

Spaudos konferencija „Metas valdžiai atsibusti, situacija valstybėje – blogėja. Demokratų teisėkūros prioritetų pristatymas“ vyks kovo 9 d. 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai, 2 a.). Ji bus transliuojama tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (atstovas spaudai)

Kęstutis Butvydas

El. p. [email protected], mob. 8 612 22 573

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-09 09:57
   Jolanta Anskaitienė