Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I ir signataras E. Zingeris pagerbs Lietuvos Holokausto aukų atminimą“

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Kovo 23 d., 10 val. Lietuvoje viešintis Jo Šventenybė ortodoksų visuotinis patriarchas Baltramiejus I kartu su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru Emanueliu Zingeriu Vilniaus Rūdninkų aikštėje pagerbs Vilniaus geto aukų atminimą. Konstantinopolio patriarchas padės gėlių kompoziciją ir sustos tyliai maldai prie paminklo.

Šis pagarbos gestas sutampa su artėjančiomis 80-osiomis Vilniaus geto likvidavimo metinėmis, kai 1943 m. geto gyventojai buvo sušaudyti Paneriuose arba išvežti į nacių koncentracijos stovyklas.

E. Zingerio teigimu, Holokausto metais netekome apie 95 proc. Lietuvos žydų. Tai skaudi netektis visai šaliai. Todėl simboliška, kad artėjant šio tragiško įvykio metinėms, kurios bus minimos rugsėjo 23-iąją – Lietuvos Holokausto (žydų genocido) atminimo dieną – patriarchas Baltramiejus I melsis geto tragediją menančioje vietoje.

 

Kontaktams:

Emanuelis Zingeris

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected], [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-23 09:36
   Jolanta Anskaitienė