Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Emanuelio Zingerio pranešimas: „Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I ir signataras E. Zingeris pagerbė Lietuvos Holokausto aukų atminimą“

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lietuvoje viešintis Jo Šventenybė ortodoksų visuotinis patriarchas Baltramiejus I kartu su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju Emanueliu Zingeriu Vilniaus Rūdninkų aikštėje pagerbė Vilniaus Geto aukų atminimą. Konstantinopolio patriarchas sustojo tyliai maldai prie paminklo ir su E. Zingeriu padėjo gėlių kompozicijas.

Artėjant Vilniaus geto likvidavimo 80-osioms metinėms, kai 1943 m. jo gyventojai buvo sušaudyti Paneriuose arba išvežti į nacių koncentracijos stovyklas, žmonių pasipriešinimo neapykantai ir mirčiai dvasia buvo įvertinta Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus I. „Mes priešinamės žudančiai neapykantai visame pasaulyje“, – teigė krikščionių ortodoksų dvasinis lyderis.

E. Zingeris primena, kad Holokausto metais netekome apie 95 proc. Lietuvos žydų. „Tai skaudi netektis visai šaliai. Todėl simboliška, kad artėjant šio tragiško įvykio metinėms, kurios bus minimos rugsėjo 23-iąją – Lietuvos Holokausto (žydų genocido) atminimo dieną, – patriarchas Baltramiejus I meldėsi geto tragediją menančioje vietoje.“ Prieš penkerius metus savo malda Vilniaus geto aukas pagerbė čia apsilankęs Katalikų Bažnyčios popiežius Pranciškus.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Ilona Šilenkova)

 

Po gėlių padėjimo tarp ceremonijos dalyvių įvyko trumpas pokalbis, kuriame dalyvavo ir Kanstantinopolio patriarchatą remiantys stačiatikių kunigai – Vladimiras Seliavko, Vitalijus Mockus, Vitalis Dauparas, Gintaras Sungaila ir Georgijus Ananjevas, taip pat Apaštalinės nunciatūros Lietuvoje sekretorius kun. dr. Da Vunas Čejongas (Da Woon Cheong) ir Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordino atstovas br. Marekas Adamas Detlafas (Marek Adam Dettlaff).

„Geto rezistentai, turėdami kelis pistoletus ir vos vieną automatinį ginklą, pasitiko šūviais įsiveržusius nacius. Šlovė Vilniaus geto didvyriams, kurie deramai pasitiko prievartautojus, mirtį nešančius žudikus ir jų pakalikus pakelta galva. Lietuvos istorijos kontekste getų pasipriešinimai yra dar vienas pasaulinio lygio kovos už laisvę pavyzdys“, – sakė E. Zingeris.

Parlamentaras priminė, kad iš Vilniaus geto pasklido jidiš kalba rašiusio jauno poeto Hiršo Gliko sukurtas himnas, kuris tapo nacių okupuotos Europos žydų pasipriešinimo ženklu. Vilniaus geto pasipriešinimas ir aukų atminimas turi būti iškiliai matomas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (autorė Ilona Šilenkova) galima rasti „Flickr“ paskyroje ČIA.

 

Daugiau informacijos:

Emanuelis Zingeris

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected], [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-23 15:39
   Monika Kutkaitytė