Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narys Justas Džiugelis siūlo Vyriausybei ratifikuoti „Au pair“ programą, pagal kurią į Lietuvą galėtų atvykti auklės iš besivystančių šalių

2023 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis kreipiasi į Vyriausybę siūlydamas ratifikuoti „Au pair“ programą, pagal kurią į Lietuvą galėtų atvykti auklės iš besivystančių šalių.

„Au pair“ – tai programa, pagal kurią supaprastinta tvarka iš besivystančių šalių galėtų į Lietuvą atvykti auklės – čia jos padėtų prižiūrėti vaikus, atlikti namų ruošos darbus, už tai gautų apgyvendinimą, kišenpinigius ir turėtų lankyti lietuvių kalbos kursus. Tokia programa jau ne vienus metus sėkmingai veikia tokiose šalyse kaip JAV, Kanada, Didžioji Britanija, Suomija, Norvegija, Austrija, Prancūzija ir kitos“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo J. Džiugelis.

Anot Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko, nuo 2018 m. Lietuvoje įgyvendinama Europos Sąjungos direktyva, susijusi su palankesnių sąlygų besivystančių šalių piliečiams atvykti ir čia atlikti mokslinius tyrimus, studijuoti, stažuotis, savanoriauti kūrimu. Tačiau kol kas direktyva netaikoma besivystančių šalių piliečiams, dalyvaujantiems „Au pair“ programoje.

Bendruomenės „Motherhood.is.sexy“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo tūkstantis mamų, rodo, kad daugiau nei 50 proc. mamų būtų linkusios naudotis „Au pair“ programa kartas nuo karto, kartą per savaitę ar dvi. Anot „Motherhood.is.sexy“ bendraįkūrėjos Linos Krasauskienės, toks pozityvus mamų balsas rodo, kad sprendimas ratifikuoti programą būtų reikalingas.

„Mamos yra linkusios ieškoti išeičių, kas palengvintų jų kasdienybę. Daugiau nei 50 proc. mamų sako, kad yra ieškojusios auklių, namų tvarkytojų ir pagalbos buičiai daugiau nei keturis kartus. Kad tokios pagalbos paieškos yra gana sunkios, nurodo daugiau negu 40 proc. respondentų“, – apklausos rezultatus pristatė L. Krasauskienė.

Pasak „Motherhood.is.sexy“ bendraįkūrėjos, jau dabar yra mamų, kurios sėkmingai samdo ukrainietes moteris, kad padetų tvarkytis buitį ir prižiūrėti vaikus.

Auklių poreikį, ypač, kai nuo šeimų nuimama finansinė našta, pabrėžia ir paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ steigėja ir prezidentė Eglė Mėlinauskienė.

„Kai šeima augina vaikus, iš kurių vienas suserga, pavyzdžiui, onkologine liga, kiti lieka namuose prižiūrintys vienas kitą arba prižiūrimi kaimynų. Dažnai vienas iš tėvų turi net išeiti ir iš darbo. Todėl, manau, „Au pair“ programa palengvintų tokių šeimų išgyvenimą, nes tokiu metu šeimai sunku ne tik emocine prasme, bet ir finansine“, – dalinosi E. Mėlinauskienė.

Auklės Iš besivystančių šalių, pasak J. Džiugelio, galėtų paskatinti lietuvius turėti daugiau vaikų, mat sąlygos auginti juos, derinti tai su karjera, būtų lengvesnės.

 

 

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Justo Džiugelio padėjėja

Rūta Jadzevičiūtė, tel. 8 5 239 6709, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-29 16:30
   Rūta Mensonaitė