Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė kreipėsi į pasaulio parlamentus ir Tarptautinį olimpinį komitetą dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo tarptautinėse varžybose

2023 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen asmeniškai išsiuntė laiškus pasaulio parlamentų vadovams, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentui Tomasui Bachui (Thomas Bach) ir TOK Vykdomosios valdybos nariams, kuriuose ragina likti ištikimiems olimpiniams principams ir vertybėms, todėl nekviesti ir neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, pareigūnams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir tarptautinėse varžybose be jokių išlygų ar papildomų interpretacijų net po neutralia vėliava. Kartu parlamento vadovė atkreipė dėmesį, kad š. m. kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas vienbalsiai jau priėmė tokią rezoliuciją.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

„Išties labai apmaudu, kad vis dar tenka tokias organizacijas kaip Tarptautinis olimpinis komitetas įtikinėti, jog šiuo metu vienintelis kvietimas Rusijai gali būti tik į tarptautinį tribunolą. Aiški nacionalinių parlamentų pozicija šiuo klausimu yra labai svarbi, ypač artėjant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Kartu parlamento vadovė priduria, kad tuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje, o jos sportininkai, treneriai, vaikai kasdien žūsta nuo Rusijos raketų ir bombų, kalbos apie tai, jog nereikia painioti sporto ir politikos, yra ciniškos.

„Nekyla nė menkiausių abejonių, kad Rusija ir Baltarusija naudoja sportą propagandai ir mėgins rasti būdų grįžti į olimpinį judėjimą, tarptautines sporto varžybas. Ir, deja, tokių takelių randa“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Todėl, parlamento vadovės teigimu, šiuo metu reikia padaryti viską, kad Rusija ir Baltarusija jokiais būdais neapeitų sankcijų, nepanaudotų kokių nors spragų savo nuodingai propagandai skleisti ir niekas nefinansuotų šio žiauraus karo.

„Laikomės nuomonės, kad šie draudimai Rusijos ir Baltarusijos sportininkams turėtų būti taikomi tol, kol Rusija nutrauks karinę agresiją prieš Ukrainą, išves savo pajėgas iš tarptautiniu mastu pripažintų jos teritorijos ribų, užtikrins atskaitomybę už agresijos ir karo nusikaltimus, visiškai atlygins Ukrainai padarytą žalą, o bendradarbiavimas su agresorėmis pagal taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką vėl taps įmanomas“, – laiškuose rašė V. Čmilytė-Nielsen.

 

Seimo Pirmininkės laiškas ČIA.

Seimo priimtos rezoliucijos tekstas ČIA.

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-30 10:47
   Monika Kutkaitytė