Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Laisvės frakcijos narės Ievos Pakarklytės pranešimas: parlamentarė siūlo nebeleisti pelnytis iš gyvūnų karpytomis galūnėmis

2023 m. balandžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Pirmadienį, balandžio 3 d., Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė įregistravo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kurios nebeleistų veisti, eksponuoti gyvūnus, kuriems yra karpytos galūnės, ir jais prekiauti.

„Draudimas augintiniams karpyti ausis ir uodegas Lietuvoje galioja nuo 2004 metų. Nepaisant to, gyvūnų gerovės organizacijos pastebi atvejų, kai augintiniai karpytomis ausimis ar uodegomis yra veisiami, pardavinėjami, demonstruojami parodose.

Todėl siūlau uždrausti šias veiklas su gyvūnais, kuriems yra atliktos Lietuvoje draudžiamos veterinarinės procedūros. Taip sumažinsime veisėjų, pardavėjų ir šeimininkų paskatas žiauriai elgtis su gyvūnais karpant jiems galūnes“, – teigia Seimo narė I. Pakarklytė.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktorija Chorna)

 

Anot Seimo narės, įstatymo projektas yra reikalingas siekiant patobulinti draudimo augintiniams karpyti galūnes įgyvendinimą. Šio draudimo kontrolė yra itin sudėtinga, nes už jo pažeidimą bausti galima tik tuo atveju, kai institucijos gali įrodyti, kad asmuo atliko nelegalią veterinarinę procedūrą.

Tai įrodyti paprastai galima tik užfiksavus pažeidimo momentą, nes pats faktas, kad gyvūnui buvo karpytos galūnės, nėra pakankamas – tokių gyvūnų laikytojai ginasi, kad gyvūną jau tokį pirko ar atsivežė iš trečiųjų šalių, kur tokios procedūros yra galimos.

„Nėra logiška, kad valstybė draudžia atlikti tam tikras procedūras augintiniams, tačiau leidžia tokiais gyvūnais prekiauti, juos veisti ar rodyti parodose. Kadangi sutariame, kad toks elgesys augintinių atžvilgiu yra neleistinas, turime užtikrinti, kad joks asmuo negalėtų iš to gauti naudos“, – sako Laisvės frakcijos narė I. Pakarklytė.

Seimui pritarus, šie įstatymų pakeitimai įsigaliotų nuo 2024 metų sausio 1 d.

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-03 11:08
   Monika Kutkaitytė