Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės pranešimas: „Nepilnamečių teisių ir interesų apsauga susidūrus su teisine sistema: problemos ir trikdžiai“

2023 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Ne vienerius metus tiek vaikų teisių apsaugos ir kiti specialistai, tiek politikai yra susirūpinę dėl ilgai trunkančių vaikų ir paauglių teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizių, dėl tinkamo ir geriausio nepilnamečių teisių ir interesų užtikrinimo susidūrus su teisine sistema.

Nuo 2018 m. vykdant parlamentinę kontrolę, kartu su specialistais šias problemas svarstėme apskritojo stalo diskusijose, 2019 m. vykusioje konferencijoje. Pastaruoju metu nepilnamečių teismo ekspertizių terminai yra gerokai sutrumpėję. Vis dėlto problemų ir trikdžių dar yra nemažai. Ypač svarbu užtikrinti, kad vaiko apklausa vyktų dalyvaujant profesionaliam specialistui – psichologui. Pastaruoju metu su specialistais diskutuojame dėl psichologų sąrašo sudarymo praktinių aspektų, psichologų kvalifikacijos tobulinimo specialistų pasitelkimo organizavimo, procesų koordinavimo. Išlieka aktualus ekspertų atlyginimo klausimas.

Šioms ir kitoms teismo psichiatrijos, teismo psichologijos, vaikų apklausų ikiteisminiuose tyrimuose ir teismuose problemoms aptarti balandžio 12 d. 14 val. Seime inicijuoju apskritojo stalo diskusiją.

Diskusijoje planuoja dalyvauti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktorė Živilė Poželienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita  Žiobienė, Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevičius, Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotoja Egidija Tamošiūnienė, Lietuvos teismo ekspertizės centro direktorius Giedrius Mozūraitis, Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė Viktorija Šelmienė ir teisėja Giedrė Norvilienė, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Arūnas Meška, Teisės psichologijos tyrimų centro vadovė prof. dr. Ilona Laurinaitytė, Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus patarėja Edita Bishop, psichologai ir kiti specialistai.

 

Diskusija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.  

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė

Mob. 8 698 42 672, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-11 16:33
   Rūta Mensonaitė