Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Parlamentarų delegacija grįžo iš jaunųjų politikos lyderių susitikimo: susipažino su Izraelio politiniu gyvenimu, gynybos sistema, policijos veikla

2023 m. balandžio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo nariai Ieva Pakarklytė ir Andrius Vyšniauskas dalyvavo jaunųjų politikos lyderių susitikime Jeruzalėje ir Tel Avive (Irzaelio Valstybė), į kurį atvyko įvairių Europos valstybių politikai. Jie susipažino su Izraelio politiniu gyvenimu, istorinės atminties politika, gynybos sistema, pasienio kontrole, policijos veikla ir kt.

„Izraelis yra mums pavyzdys, kaip savo valstybę turi kurti maža, išdidi tauta, kurios visa istorija yra susijusi su nepakartojamu troškimu gyventi. Nedraugiški kaimynai ir Izraelio sunaikinimą nuolatos skelbiantis Iranas sukelia pavojingą Izraelio saugumo aplinką, kurioje kasdien tenka dorotis su teroristų išpuoliais“, – atkreipia dėmesį parlamentaras A. Vyšniauskas.

Seimo narių asmeninio archyvo nuotrauka

 

Seimo delegacijos nariai ir kiti susitikimo dalyviai išnaudojo galimybę susipažinti su mobiliąja priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“ (angl. Iron Dome). Mobilioji sistema, išdėstyta visoje šalyje, numuša 90 proc. iš Gazos ir Libano atskrendančių teroristų raketų. Parlamentarai lankėsi karuomenės komplekse netoli pasienio su Gazos ruožu, kuriam vadovauja 21-erių leitenantė. Seimo narė I. Pakarklytė atkreipia dėmesį, kad kartu su jaunąja leitenante šiame komplekse dirba dar 5 jaunos moterys ir 3 jauni vyrai. „Jauniems žmonėms galima ir reikia patikėti atsakingas pareigas ir užduotis. Be abejo, suteikus reikiamų žinių, o patirtis įgijama dirbant“, – sako I. Pakarklytė.

Seimo narių asmeninio archyvo nuotraukos

 

Kitas svarbus vizitas – pažintis su vietos policija. „Viena policijos stotis per metus užkerta kelią daugiau nei 80 teroristinių išpuolių. Policija naudoja labai daug žvalgybos priemonių, geba nuolat iš vidaus stebėti nusikalstamas grupes, o esant poreikiui atlikti suėmimo operacijas labai sudėtingomis tankiai apgyvendinto miesto sąlygomis“, – komentuoja A. Vyšniauskas.

Susitikimo dalyviai aptarė Europos ir Izraelio bendradarbiavimo iššūkius, strateginius tikslus, Jad Vašemo muziejuje paminėjo Holokausto ir heroizmo aukų atminimo dieną.

 

Jaunųjų politikos lyderių susitikimą kasmet organizuoja Izraelio Užsienio reikalų ministerija ir Europos lyderių tinklas. Susitikimuose diskutuojama strateginiais politikos, ekonominio bendradarbiavimo ir diplomatijos klausimais. Vizito metu vyksta susitikimai su Izraelio akademinės bendruomenės, aukštųjų technologijų ir politikos atstovais aptariant ne tik kylančius iššūkius, bet ir ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-24 13:59
   Monika Kutkaitytė