Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Laisvės frakcijos narės Aušrinės Armonaitės pranešimas: „Pradedama naikinti kliūtis Lietuvoje vystyti karinės ginkluotės gamybą“

2023 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Antradienį, balandžio 25 d., Seimas svarstys ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės inicijuotą siūlymą atšaukti Lietuvoje galiojantį draudimą laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) verstis komercine veikla, susijusia su valstybės saugumo ir gynybos užtikrinimu, taip pat ginklų, šaudmenų, sprogmenų gamyba, laikymu ar pardavimu. Šis draudimas galioja nuo 1995 m.

„Ginkluotės gamybai Lietuvoje nuo senų laikų taikyta daug ribojimų, kurie trukdė plėsti ar pradėti tokį verslą. Šie draudimai akivaizdžiai prarado prasmę dabartinių įvykių Europoje kontekste. Turime daryti greitus pokyčius, nes norime stiprinti lietuvišką gynybos pramonę“, – sako A. Armonaitė.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Pasak ministrės, turime išnaudoti Lietuvoje veikiančius LEZ kaip galimybę čia kurtis naujoms lietuviškoms gynybos įmonėms arba kviesti užsienio investuotojus. Juolab kad dėmesio iš gynybos pramonės sektoriuje dirbančių užsienio investuotojų yra.

„Šiuo metu daug ginklų perkame iš savo partnerių, tačiau turime gerą galimybę tapti daugiau ginkluotės eksportuojančia šalimi. Turime daug inovatyvių, lietuviškų įmonių, kurios jau dabar gamina išmanius komponentus, naudojamus ginklų pramonėje. Tai gera bazė aktyviau vystyti Lietuvoje dronų ir kitų išmaniųjų ginklų gamybą“, – teigė A. Armonaitė.

Pirmadienį, balandžio 24 d., Prezidentūroje vykusioje ministrų ir verslo atstovų diskusijoje dėl gynybos pramonės buvo sutarta kuo greičiau įvertinti visas kliūtis, kurios trukdo Lietuvoje vystyti ginkluotės gamybą. Taip pat būtina ieškoti daugiau finansinės pagalbos verslui vystyti ginkluotės gamybą, nes investicijos į tokią veiklą yra labai brangios.

Dėl karo Ukrainoje augant ginkluotės paklausai, Lietuva siekia didinti gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumą, skatinti inovacijas ir investicijas į gynybos ir saugumo pramonę bei lietuviškos kilmės produktų eksportą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija valdo Gynybos investicijų fondą, per kurį bus skatinama eksperimentinė plėtra ir inovacijų veiklos gynybos ir saugumo srityje bei įgyvendinama finansinė priemonė „MILInvest“. Fondo valdytoja – bendrovė  „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

Per „MILInvest“ bus finansuojamos dvejopo naudojimo technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas, didieji duomenys, autonominės sistemos, biotechnologijos, kvantinės, viršgarsinės ir kosmoso technologijos, naujosios medžiagos ir varomosios sistemos. Įgyvendinant priemonę bus sudaromos sąlygos kurti naujus produktus, finansuoti ankstyvos stadijos įmones, kurti įmones ir joms augti, o tai leis pritraukti į Lietuvą NATO investicijas.

Lietuvoje labai išvystyta lazerių, elektros optikos, puslaidininkių pramonė, informacinių sistemų technologijos, kibernetinis saugumas, 3D, dirbtinio intelekto, gyvybės mokslų, kosmoso taip pat papildytos realybės technologijos, kurios gali būti pritaikytos gynybos sektoriui ir atitinka NATO ir Europos Sąjungos ateities technologijų prioritetus. Nemažai Lietuvos įmonių, nekuriančių galutinių produktų, gamina daug komponentų, kuriuos eksportuoja kitų šalių gamintojams, tiesiogiai susijusiems su aeronautikos ir gynybos sektoriumi.

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-25 11:38
   Monika Kutkaitytė