Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario R. Vaitkaus pranešimas: „Funikulieriai ir keltuvai turėtų tapti miestų viešuoju transportu“

2023 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Trys šalyje veikiantys funikulieriai ir lynų keltuvas galėtų vežti keleivius reguliariais reisais kaip kitos viešojo transporto priemonės savivaldybėse. Tokią tvarką numatančiai liberalo Romualdo Vaitkaus parengtai Kelių transporto kodekso pataisai po pateikimo vienbalsiai pritarė Seimas.

Pasak Seimo nario, pripažinus funikulierių ir kabamųjų lynų kelių trasas reguliariais miesto susisiekimo maršrutais, šios priemonės taptų integralia viešojo transporto dalimi. „Tuomet Vilniaus, Kauno, Druskininkų gyventojai kelionėms funikulieriais ir keltuvais naudotų tokius pačius bilietus, kokius įsigyja važiuoti autobusais ir troleibusais“, – sako R. Vaitkus.

Papildžius Kelių transporto kodeksą, keleivinėmis transporto priemonėmis būtų pripažįstami ne tik autobusai, troleibusai, lengvieji automobiliai, taksi, bet ir keleiviniai funikulieriai bei kabamųjų lynų kelių keltuvai.

Pagal apibrėžimą, funikulierius – tai įrenginys, skirtas žmonių pakėlimui ir nuleidimui vagonuose pasvirusių bėgių keliu, naudojant specialų pavaros mechanizmą, įrengtą ne vagone, o kabamasis lynų kelių keltuvas – tai lynų kelio vežtuvas (kabina), kuri pakabinta ant vieno arba kelių lynų arba yra jų traukiama.

Lietuvoje veikia trys funikulieriai ir vienas lynų keltuvas. Kauno mieste veikia Žaliakalnio ir Aleksoto, Vilniuje – Gedimino kalno funikulieriai, o kabamųjų lynų keleivinis keltuvas „Lynų kelias“ įrengtas Druskininkuose.

 

Kontaktinis asmuo:

Romualdas Vaitkus

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6351

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-26 07:57
   Jolanta Anskaitienė