Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Jovaišos pranešimas: „Valstybinei kalbai būtinas valstybinis požiūris“

2023 m. balandžio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys akademikas Eugenijus Jovaiša drauge su kitais įvairių frakcijų Seimo nariais teikia Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos konstitucinio įstatymo projektą, kurį pasirašė 34 Seimo nariai.

„Tai antrasis Seime registruotas Valstybinės kalbos konstitucinio įstatymo projektas. Pirmajame, Dalios Asanavičiūtės grupės registruotame projekte iš esmės paneigiamas valstybinės lietuvių kalbos statusas, sudaromos sąlygos lygiavertei dvikalbystei ar net daugiakalbystei Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose“, – sako  E. Jovaiša.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

„Pirmasis įregistruotas projektas ir sukūrė būtinybę paruošti tokį konstitucinio įstatymo projektą, kuriame aiškiau ir išsamiau išdėstytos kalbos normos. Kai bandoma įtvirtinti reikalavimą, kad mokyklose nereikėtų išmokyti lietuvių kalbos, kad darbo sutartis turintiems paslaugų teikėjams nebūtina mokėti lietuvių kalbos valstybės nustatytu kalbos mokėjimo lygiu, nieko kito nelieka, kaip imtis ir iš esmės sutvarkyti kalbos reguliavimą“, – sako akademikas.

E. Jovaišos pasiūlyme numatoma teikti pirmenybę ugdymo kokybei valstybine kalba, mokymosi rezultatų vertinimą vykdyti valstybine kalba, garantuoti išsilavinimą lietuvių kalba visuose švietimo ir studijų lygiuose. Nustatyti lietuvių kalbos vartojimo ir sistemingo diegimo būtinybę skaitmeninėje terpėje: informacinėse sistemose, duomenų bazėse, technologijose.

Numatyta Valstybinės lietuvių kalbos komisiją ne tik palikti atskaitingą Seimui, kaip tai yra dabar, bet ir stiprinti jos nepriklausomumą, kad Komisijos sudarymo, funkcijų, pareigų ir teisių negalima būtų lengvai kaitalioti keičiantis politinei konjunktūrai.

Projektas numato ir teisinę atsakomybę už valstybinės kalbos įstatymo pažeidimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Jovaiša

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-28 09:00
   Monika Kutkaitytė