Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario M. Skritulsko pranešimas: konkurencinga procedūra neturi sąlygoti verslo monopolijų kūrimo

2023 m. gegužės 17 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Gegužės 16 d. Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su Seimo narių grupe (iš viso – 36 Seimo narių parašai iš visų frakcijų) įregistravo Vietos savivaldos ir Konkurencijos įstatymų pakeitimo projektus.

Šiais įstatymų projektais siūloma leisti savivaldybėms pačioms, per jų įsteigtas įstaigas, valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus (koncertų sales, muziejus, parodų rūmus, bibliotekas, kultūros namus, sporto sales, maniežus, stadionus, baseinus ir kt.), netaikant konkurencingos procedūros, kurios pagrindu šie objektai būtų perduoti valdyti privačiam verslui. Tokiam vidaus sandoriui yra nustatyti ir reikalavimai, t. y. minėti objektai turėtų būti išskirtinai vieninteliai savivaldybės teritorijoje ir naudojami viešosioms paslaugoms teikti švietimo, kultūros, sporto srityse ir su jomis susijusiai ūkinei veiklai vykdyti, taip pat dėl tokio objekto perdavimo ūkio subjektui būtų sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje.

Įstatymų projektai argumentuojami tuo, kad laimėjusi tokio objekto valdymo konkursą, privati verslo įmonė įgytų išskirtines ir monopolines teises teikiant komercines paslaugas išskirtinai, be jokios konkurencijos vieninteliame tokio pobūdžio objekte ir be jokios konkurencijos visoje savivaldybės teritorijoje. Žinant, kad esminė verslo prigimtis – siekti kuo didesnio pelno, manytina, jog verslas, valdydamas išskirtinai vienintelį objektą visoje savivaldybės teritorijoje, paslaugas teiks ne konkurencingomis kainomis, bet siekdamas gauti kuo didesnį pelną, o tai vargiai atitiktų vietos gyventojų interesus. Labiau tikėtina, kad, šiuo atveju, gyventojai galėtų gauti tos pačios kokybės paslaugas už kuo mažesnę kainą, kai kainas nustatytų savivaldybės taryba, t. y. demokratiškai išrinkti tos vietos bendruomenės atstovai.

M. Skritulsko teigimu, šiuo metu pastebima tendencija, kai tam tikra verslo įmonių grupė, jau dabar valdanti didžiuosius baseinus Klaipėdoje ir Kaune, vykdydama Konkurencijos tarybos sprendimus, siekia perimti Lietuvos baseinų, kurie yra pastatyti ir įrengti už šių savivaldybių biudžetų lėšas, valdymą ir kituose miestuose: Palangoje, Kretingoje, Naujojoje Akmenėje, Jonavoje. Vertinant tai, darytina išvada, kad toks viešojo turto, sukurto už savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšas, valdymas mažai ką bendro turi su konkurencijos sąlygų užtikrinimu ir jos esminiais principais, todėl ši įstatymų nustatyta tvarka turi būti keičiama.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-17 15:59
   Jolanta Anskaitienė