Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario V. Rakučio pranešimas: „Šiandieną jūrinis susisiekimas yra itin svarbus saugumo kelias“

2023 m.  gegužės 19 d. . pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Gegužės 19 d. Seimo Konferencijų salėje vyko jūrinio verslo ir politikos forumas „Jūra – Lietuvos saugumui ir pažangai“. Renginys Seime organizuotas antrą kartą, siekiant pažymėti Europos jūrų dieną ir paminėti svarbią Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimo 100-mečio sukaktį.

Forumo metu sveikinimo žodį tarė Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos ministerijų viceministrai, taip pat užsienio valstybių ambasadoriai: Norvegijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Ulė Terje Horpestadas (Ole Terje Horpestad) ir Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje  Džekas Robertas Tvisas Kvorlas van Ufordas (Jack Robert Twiss Quarles van Ufford).

Renginyje buvo pristatyta Seimo Jūrinių reikalų komisijos veikla, kuriama Lietuvos jūrinė strategija, Klaipėdos miesto, uosto ir Lietuvos jūrinio verslo aktualijos, tarptautinis bendradarbiavimas su Norvegijos Karalystės ir Nyderlandų Karalystės šalimis, energetinė nepriklausomybė, atsinaujinantys energetikos šaltiniai, aplinkosauginis aspektas, bioekonomikos skatinimas ir plėtros galimybės. Taip pat vyko diskusijos apie jūrinio saugumo vystymą modernizuojant Lietuvos karinį laivyną ir jo perspektyvas, jūrinio švietimo įstaigų aktualumą ir svarbą šiandieną.

 

 

„Kuriamoje Lietuvos jūrinėje strategijoje svarbią vietą privalo užimti gynybos ir saugumo dalis. Šiandienos geopolitiniame kontekste akivaizdu, kad be šios dalies strategija bus nereikšminga. Dažnai kalbame apie „Suvalkų koridorių“ ir jo svarbą, tačiau svarbu suprasti, kad bendravimas su kitomis NATO šalimis yra glaudžiai susijęs su jūriniais keliais. Todėl taip svarbu kalbėti apie jūrinės valstybės strategiją, ją kurti ir įgyvendinti bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomene ir kitomis atsakingomis institucijomis“, – teigė forumo globėjas Valdas Rakutis.

 

 

Šių dienų kontekste jūrinis susisiekimas yra svarbus ir kertinis taškas saugumo ir ekonomikos srityje. Tarptautinis bendradarbiavimas yra viena iš pagrindinių svarbių jūros jungčių Baltijos regione. Klaipėdos uostas pastaruoju metu tapo ne tik krovos zona, bet ir jame sukurta fundamentinė ekonomikos dalis – garantas, kuris gali aprūpinti energetiniais resursais mūsų šalį. Klaipėdos uoste yra sukuriamos didelės pajamos Lietuvos biudžetui –  apie 6 proc. visos šalies BVP.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Jau tradicija tapęs forumas „Jūra – Lietuvos saugumui ir pažangai“ šiais metais sulaukė itin gausaus būrio dalyvių ir pranešėjų. Renginyje dalyvavo apie 200 asmenų – ministerijų atstovai, savivaldybių merai, ambasadoriai, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariai, universitetų, valstybės ir inovacijų plėtros procesų valdymo ekspertai, jūrinio verslo atstovai. Jie pasidalino unikalia patirtimi ir įžvalgomis, kaip stiprinti jūrinės valstybės potencialą tarp skirtingų valstybinių ir privačių sektorių siekiant jų bendradarbiavimo ir jūrinės valstybės gerovės kūrimo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas

Valdas Rakutis, tel. 8 5 239 6613, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-19 16:03
   Jolanta Anskaitienė