Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „Ketvirtadienį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, prie Rusijos Federacijos ambasados rengiamas mitingas“

2023 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Vilniuje, birželio 1 d., 12.30 val., minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, gyventojai yra kviečiami solidarizuotis su Ukrainos tauta, siekiančia atgauti pagrobtus vaikus, todėl prie Rusijos Federacijos ambasados, Boriso Nemcovo skvere, organizuojamas mitingas.

Nuo Rusijos pradėto plataus masto karo pradžios iš Ukrainos neteisėtai išvežta tūkstančiai vaikų, didžioji dauguma – iš okupuotų pietinių ir rytinių Ukrainos regionų. Ukrainos Generalinė prokuratūra teigia, kad iš okupuotų teritorijų rusai pagrobė ir išvežė apie 15 000 vaikų. Yra žinomi psichologinio ir fizinio smurto, priverstinio psichotropinių vaistų vartojimo ir seksualinės prievartos atvejai. Vaikų grobimas ir kankinimas neabejotinai pats žiauriausias Putino vykdomas karo nusikaltimas, todėl Hagos Tarptautinis Baudžiamasis Teismas oficialiai apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir vaikų reikalų komisarę Marią Lvovą-Belovą dėl masinio Ukrainos vaikų grobimo.

„Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimas mums visiems apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga siekiant sukurti humanišką, dvasiškai sveiką ir teisės viršenybe bei pagarba grįstą visuomenę. Deja, vaikai Ukrainoje susiduria su dideliu teroru, kurį vykdo Rusijos Federacija. Vaikai yra grobiami, vežami į filtracijos stovyklas Rusijoje, taip pat dažnu atveju kankinami ar žudomi. Už tai turi atsakyti Rusijos vadovybė, kuri vykdo šiuos karo nusikaltimus. Susitikime ketvirtadienį ir priminkime, kad Putino laukia Haga“, – sako mitingo iniciatorius Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Mitinge pasisakys karybos apžvalgininkas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas Aurimas Navys, visuomenininkas Algis Ramanauskas.

 

Parengė:

Emilė Balodytė

El. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-30 13:09
   Jolanta Anskaitienė