Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininkė Osle: „Norvegija yra mūsų regiono saugumo partnerė“

2023 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, susitikusi su Norvegijos Karalystės Stortingo (parlamento) Pirmininku Masudu Garakaniu (Masud Gharahkhani), sakė, kad dabartinių iššūkių metu ypač svarbūs glaudūs Baltijos ir Šiaurės šalių ryšiai, regionų vienybė ir koordinuoti veiksmai. Tam tinka visi atviro ir modernaus panašiai mąstančių valstybių bendradarbiavimo formatai – nuo dvišalio, „Nordic-Baltic Eight“ (NB8) iki NATO.

„Norvegija yra mūsų NATO sąjungininkė ir nepakeičiama regiono saugumo partnerė. Mūsų geografija ir besikeičianti Rusijos karinė laikysena reikalauja matomų kolektyvinių atgrasymo ir gynybos priemonių. Viena iš jų – nuolat pagal rotacijos principą dislokuoti sąjungininkų kariai. Šiuo metu Lietuvoje taip pat yra Norvegijos karių. Beje, parlamento pirmininkas minėjo, kad tai didžiausia Norvegijos karinė misija užsienyje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Osle parlamento vadovė kalbėjo apie Seimo priimtą ambicingą rezoliuciją, kuri nustatė pagrindinius Lietuvos tikslus NATO viršūnių susitikime Vilniuje ir pripažino būtinybę pakviesti Ukrainą prisijungti prie NATO.

„NATO viršūnių susitikimas liepą – puiki galimybė priimti realius sprendimus ir apsispręsti dėl naujo NATO gynybos plano, trumpalaikės ir ilgalaikės NATO praktinės ir karinės paramos Ukrainai ir politinių įsipareigojimų, kurie į kitą lygmenį pakeltų NATO ir Indijos–Ramiojo vandenynų valstybių partnerystę“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkė pridūrė, kad šie ir kiti klausimai taip pat bus aptariami birželio 1–3 dienomis vyksiančiame NATO valstybių parlamento pirmininkų susitikime Vilniuje. Į jį atvyks Norvegijos Stortingo Pirmininko pavaduotojai Mortenas Voldas (Morten Wold) ir Kari Henriksen.

 

NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų susitikimas bus transliuojamas:

Seimo interneto svetainėje (lietuvių kalba),

Seimo „Facebook“ paskyroje (lietuvių kalba),

Seimo „YouTube“ paskyroje:

-         transliacija lietuvių kalba: https://youtu.be/vENUVufpPWw

-         transliacija anglų kalba: https://youtu.be/_OYmP3-enOY

-         transliacija prancūzų kalba: https://youtu.be/XkPk1JnJ3e8

 

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (8 5) 239 6030

Mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-30 16:23
   Monika Kutkaitytė