Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Laikinosios Bendradarbiavimo su skautais grupės pirmininko Valdo Rakučio pranešimas: „Seimo nariai siekia atkurti pasaulio skautų įkūrėjo vardo gatvę Palangoje“

2023 m. birželio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo laikinosios Bendradarbiavimo su skautais grupės posėdyje buvo nutarta kreiptis į Palangos miesto merą ir savivaldybės tarybą dėl skautų įkūrėjo Roberto Baden-Povelio gatvės vardo grąžinimo. Šis klausimas skautų organizacijų buvo keliamas dar nuo 1993-iųjų, kai Palangoje vyko pirmoji tautinė stovykla „Lituanica 93“.

Parlamentinės grupės posėdžio metu buvo nuspręsta kreiptis į Palangos miesto savivaldybę, kad dabartinė Dariaus ir Girėno gatvė būtų pervadinta Roberto Baden-Povelio vardu, suteiktu 1933-iaisiais, jo viešnagės Palangoje metu.

2023-ieji žymi lordo R. Baden-Povelio apsilankymo Lietuvoje 90-metį. 1933-iaisiais jis lankėsi Palangoje, kur iškilmingai atidarė savo vardo gatvę, nukirpdamas juostelę. Vizito metu jis susitiko su Prezidentu A. Smetona, Palangos burmistru V. Šliūpu ir grafu Tiškevičiumi. Šį susitikimą liudija žymusis skautų akmuo, ant kurio iškalta įvykio data, A. Smetonos, Olave ir R. Baden-Povelio parašai.

Anot laikinosios Bendradarbiavimo su skautais grupės pirmininko, Seimo nario prof. dr. Valdo Rakučio, toks sprendimas padėtų išsaugoti Palangos miesto istorinį paveldą: „Kurortai nėra vien rekreacijos, atsipalaidavimo ir turizmo vystymo teritorijos. Jeigu jos tokiomis tampa, gyventojai palaipsniui pavirsta lankytojus aptarnaujančiu personalu, poilsio tarnais, todėl kiekvienas kurortas, siekdamas tvarios plėtros ir išskirtinumo, turi skirti dėmesį savo kultūriniam paveldui: tai ne tik padidins vietovės patrauklumą, bet ir sudarys sąlygas vietinių gyventojų savimonei išlaikyti, jaunimui auklėti, patriotinei pilietinei sąmonei vystyti.“

 

I. Stopaus nuotrauka

 

Šios idėjos įgyvendinimas padarytų Palangą visų pasaulio skautų traukos centru, taip pat pabrėžtų jo istorinę svarbą ir įsipareigojimą jaunimo ugdymui. Gatvė pritrauktų skautus, istorikus ir lankytojus iš viso pasaulio, kurie norėtų sužinoti apie Palangos istorinę reikšmę pasauliniam skautų judėjimui. Šiuo metu Palangoje skautų lankomiausias yra skautų slėnis, kurio svarbą tik dar labiau sustiprintų gatvės, vedančios į skautų slėnį, pavadinimo grąžinimas skautų įkūrėjui.

Atkūrus gatvės pavadinimą būtų atkurtas ir istorinis teisingumas – R. Baden-Povelio gatvės pavadinimas buvo panaikintas sovietinės okupacijos metais. Tai būtų dovana viso pasaulio skautams, didžiausiai pasaulio jaunimo organizacijai, susidedančiai iš daugiau nei 60 milijonų narių ir gausiai prisidėjusiai prie Lietuvos valstybės kūrimo, pilietinės patriotinės sąmonės vystymo.

 

Daugiau informacijos:

Laikinosios Bendradarbiavimo su skautais grupės pirmininkas

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613

El. p. [email protected]

 

Parengė

Seimo nario Valdo Rakučio padėjėjas

Dominykas Datkūnas

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-06-13 16:21
   Jolanta Anskaitienė