Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Pareiga saugoti Birželio sukilimo atminimą“

2023 m. birželio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

„Vikipedijos“ puslapio bendro naudojimo nuotrauka

 

Šiandien sukanka 82 metai nuo Lietuvos sukilimo, bandžiusio pakeisti likimo mums nubrėžtą kelią, pradžios. Sukilimas tapo pirmuoju žingsniu Lietuvos antisovietinės rezistencijos kelyje ir svarbia gaire penkis dešimtmečius trukusios kovos už Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

Nors sukilėliams nepavyko įtvirtinti nepriklausomybės, jie suformavo Laikinąją Vyriausybę ir per radiją paskelbė apie nepriklausomos Lietuvos atkūrimą. Tokiu būdu buvo pademonstruota, kad lietuvių tauta savanoriškai neprisijungė prie Sovietų valstybės, nesusitaikė su pavergimu ir nepasirinko bolševikinio vystymosi kelio. Birželio sukilimas nuplovė 1940-ųjų kapituliacijos gėdą ir sau bei pasauliui parodė tautos valią priešintis. Sukilimas grąžino Lietuvos visuomenei viltį, kad ateityje bus įmanoma atkurti Lietuvos nepriklausomybę. Lietuvos diplomatai užsienyje, besiremdami sukilėlių vyriausybės paskelbtu nepriklausomybės atkūrimu ėmė aktyviau kelti Lietuvos politinio savarankiškumo klausimą.

Birželio sukilimo įvykiai sugriovė sovietų piešiamą paveikslą apie savanorišką Lietuvos nepriklausomybės kelio atsisakymą. Sovietmečiu sukilimo atmintis buvo sistemingai persekiojama ir trinama. Po Sovietų valstybės žlugimo, Rusija tęsia sukilimo atminties puolimo politiką, siekdama ją pavaizduoti kaip nacių kolaborantų ir žydšaudžių maištą prieš „teisėtą“ SSRS valdžią. Dergdama Birželio sukilimo atminimą, Rusija mėgina diskredituoti Lietuvos valstybingumo pamatus. Apmaudu, bet šiuo metu pastebimos ir dalies lietuvių pastangos diskredituoti sukilimą, tapatinant jį su nacių Vokietija, Holokaustu, taip iškreipiant Lietuvos istorinę atmintį.

Šiandien prisiminkime savo pareigą saugoti sukilimo atminimą, pagerbiant sukilimo aukas ir didvyrius. Kadaise Birželio sukilimas įkvėpė rezistentus – partizanus ir disidentus – imtis kovos už Lietuvos laisvę. Lygiai taip pat jis galėtų įkvėpti mūsų jaunimą ir ateities kartas branginti Lietuvą ir jos laisvę, kaip ją brangino sukilėliai, o, iškilus reikalui, tęsti laisvės kovas ir ateityje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-06-22 10:11
   Monika Kutkaitytė