Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Marius Matijošaitis dalyvaus aukščiausiojo lygio susitikime palaikant protestuotojų Irane kovą už demokratijos šalyje įtvirtinimą

2023 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Marius Matijošaitis vyksta į Laisvojo Irano pasaulio aukščiausiojo lygio susitikimą Paryžiuje (Prancūzijos Respublika).

Šiuo susitikimu išreiškiama tarptautinė parama drąsiems protestuotojams Irane palaikant jų kovą už laisvę. Lietuvos parlamento atstovai dalyvaus diskusijose su parlamentarais ir aukšto lygio politikais iš viso pasaulio. Seimo nariai susitikime, kurį organizuoja Tarptautinis teisingumo paieškos komitetas (angl. International Committee In Search of Justice, ISJ Committee), pristatys savo pranešimus.

„Irano karinė ir politinė parama Rusijai, padedanti žudyti Ukrainoje, rodo, kad Iranas dirba prieš Vakarų demokratijas – žudo civilius, griauna svarbią infrastruktūrą, padeda apeiti sankcijas, skatina nelegalią migraciją, nepaiso tarptautinių susitarimų. Konferencijoje, skaitydamas pranešimą, kelsiu esminį klausimą: kaip demokratinis pasaulis galėtų pakeisti Irano politiką?“ – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentuoja Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Užsienio reikalų komiteto narys A. Ažubalis.

„Demokratinių valstybių sprendimų priėmėjų parama demokratinės raidos ir laisvės nuo režimo opresijų siekiančiai Irano opozicijai yra svarbi ne mažiau nei kitų šalių parama buvo svarbi Lietuvai iki nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo 1990 m. kovo 11 d.

Irano žmonės kenčia per ilgai. Dabar turime atiduoti moralinę duoklę ir paremti šį judėjimą, kuris anksčiau ar vėliau taps atsvara autoritariam, religinio ekstremizmo persmelktam Irano režimui. Tikiuosi, tos dienos sulauksime kuo greičiau“, – sako sako Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Užsienio reikalų komiteto narys M. Matijošaitis.

Seimo valdyba parlamentarus į aukščiausiojo lygio susitikimą Paryžiuje komandiravo birželio 30 – liepos 2 dienomis.

 

Irane protestai vyksta nuo 2022 m. rugsėjo mėn. Protestuotojai siekia demokratijos įtvirtinimo.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-06-30 16:21
   Monika Kutkaitytė