Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja ragina paremti Ukrainos narystę NATO“

2023 m. liepos 3 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Europos Tarybos nuotrauka

 

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) teigia, kad viena iš pagrindinių Rusijos karo prieš Ukrainą politinių pasekmių yra ta, jog demokratinės valstybės sustiprino tarpusavio ryšius siekdamos paremti Ukrainą. Tokia, bendromis vertybėmis grindžiamos vienybės išraiška buvo gegužės 16–17 dienomis Reikjavike vykęs 4-asis Europos Tarybos valstybių ir vyriausybių vadovų aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame šalys narės įsipareigojo remti Ukrainą tol, kol reikės, taip pat išreiškė norą užtikrinti, kad atsakomybė už karo ir agresijos nusikaltimus būtų neišvengiama.

Seimo delegacijos ETPA pirmininko Emanuelio Zingerio parengtos ataskaitos apie Rusijos karo prieš Ukrainą politines pasekmes pagrindu Asamblėjos plenarinėje sesijoje priimtoje rezoliucijoje pabrėžiama būtinybė Europos Tarybai ir jos valstybėms narėms remti Ukrainą. Ši parama svarbi ne tik kaip teisinės valstybės ir tarptautinio teisingumo klausimas, bet ir siekiant užtikrinti Europos demokratinį saugumą ir stabilumą.

Rezoliucijoje ETPA išskyrė keletą prioritetų ir pateikė rekomendacijas, tarp kurių: stiprinti visokeriopą paramą Ukrainai; užbaigti ir veiksmingai įgyvendinti Rusijos ir jos bendrininkų atsakomybės mechanizmą, įskaitant Specialiojo tarptautinio tribunolo agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti įkūrimą (tai leistų persekioti ir patraukti atsakomybėn Rusijos civilinę ir karinę vadovybę); išduoti arešto orderius „Wagner“ grupės ir Ramzano Kadyrovo karinių pajėgų nariams ir vadovams; pašalinti sankcijų Rusijai teisines spragas, kad būtų užkirsti visi keliai jas apeiti; toliau stiprinti Europos demokratinių sistemų saugumą ir atsparumą išorinėms grėsmėms; dėti daugiau pastangų tarptautiniu mastu izoliuojant Rusiją, taip pat Baltarusiją, kaip jos karo prieš Ukrainą bendrininkę.

E. Zingerio teigimu, labai svarbu, kad artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, ETPA šia rezoliucija paragino Europos Tarybos valstybes nares, kurios yra ir NATO narės, remti Ukrainos narystę Aljanse. „Ukraina yra euroatlantinės saugumo architektūros dalis, todėl ji turi būti priimta į NATO kaip įmanoma greičiau“, – sakė Seimo delegacijos ETPA vadovas.

ETPA pabrėžė remianti tolesnę Europos Sąjungos sankcijų, nukreiptų prieš šalį agresorę Rusiją, politiką. Šalia to, ETPA turi tikslą stiprinti dialogą su demokratinių pokyčių Rusijoje siekiančiomis jėgomis ir pilietine visuomene, kurioms artimos Europos Tarybos vertybės ir kurios remia Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorijos vientisumą.

 

Kontaktams:

Seimo delegacijos ETPA pirmininkas Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected], [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-07-03 09:00
   Jolanta Anskaitienė