Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis vizito Ukrainoje metu: „Lietuva yra ir bus kartu su Ukraina“

2023 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis Lietuvos ambasadoriaus Ukrainoje V. Serapino, Ukrainos nacionalinio akademinio operetės teatro ir Bučos savivaldybės mero A. Fedoruko kvietimu su darbo vizitu lankėsi Ukrainoje – Kyjive, Bučoje, Borodiankoje.

Pirmas vizito susitikimas vyko Ukrainos nacionalinės akademinės operetės teatre, kur buvo aptarta V. Juozapaičio dalyvavimo Konstitucijos dienos minėjimo renginiuose programa. Tą pačią dieną Komiteto pirmininkas susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Humanitarinės ir informacinės politikos komiteto pirmininko pirmąja pavaduotoja Iryna Konstankevič, pakomitečių pirmininkais ir nariais. Susitikime, be kitų, buvo aptarti ukrainiečiams aktualūs klausimai dėl iš Lietuvos į okupuotuosius rajonus transliuojamų ir retransliuojamų radijo laidų ukrainiečių ir rusų kalbomis plėtotės, dėl Europos Tarybos Venecijos komisijos išvadų dėl ukrainiečių valstybinės kalbos įstatymo įgyvendinimo.

Prof. V. Juozapaitis Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministerijoje susitiko su viceministrais A. Bondar ir T. Ševčenka. Susitikime buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės, bendros pastangos atremti įžūlią šalies agresorės dezinformaciją, valstybinės kalbos politikos įgyvendinimo aktualijos.

Pirmosios vizito dienos vakarą Komiteto pirmininkas ir Lietuvos ambasados Ukrainoje atstovai dalyvavo Borodiankos miesto mokyklos, kurią atstatant didele dalimi prisideda Lietuva, abiturientų išleistuvių renginyje.

Antrąją vizito dieną V. Juozapaitis vyko į legendinį tapusį Bučos miestą, kur susitiko su Bučos meru A. Fedoruku, dalyvavo koncerte „Requiem“, surengtame Ukrainos Konstitucijos dienos proga. Prieš renginį Komiteto pirmininkas kartu su kaimyninių šalių ambasadoriais dalyvavo spaudos konferencijoje.  

„Tiek susitikimuose su oficialiais asmenimis, su kuriais aptarėme konkrečias Ukrainos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo aktualijas, tiek sveikindamas Borodiankos abiturientus ir jų mokytojus bei tėvelius, tiek bendraudamas su Bučos gyventojais dar kartą patikinau, kad Lietuva visa širdimi, mintimis ir visokeriopa įmanoma pagalba yra kartu su Ukraina ir bus su ja iki bendros mūsų pergalės“, – baigdamas vizitą sakė V. Juozapaitis.

Parlamentaras Ukrainoje lankėsi birželio 30 – liepos 2 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

El. p. [email protected], tel. (8 5)  239 6511

   Naujausi pakeitimai - 2023-07-05 14:38
   Monika Kutkaitytė