Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Justo Džiugelio pranešimas: „Tikiu, mes galime pasiekti Nacionalinį susitarimą dėl valstybės išlikimo“

2023 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Birželio 15 dieną Seimas posėdyje priėmė Ateities komiteto parengtą rezoliuciją „Dėl Lietuvos demografijos politikos ateities“ ir pakvietė politines partijas parengti nacionalinį susitarimą iki š. m. spalio 1 dienos.

Šiandien visoms parlamentinėms partijoms buvo išsiųstas kvietimas iki liepos 12 dienos deleguoti po vieną atstovą į grupę, kuri svarstys, kokių veiksmų reikia, kad būtų pasiektas rezoliucijoje numatytas tikslas, padėsiantis spręsti egzistencinius valstybės klausimus.

„Lietuva visada sugebėdavo susitelkti, kai jai iškildavo egzistencinė grėsmė. Dėl to tikiu, kad, nepaisant politinių, ideologinių skirtumų, mums pavyks sutarti dėl sprendimų, kurie padės sustabdyti depopuliacijos tendencijas“, – sako Socialinių reikalų ir darbo komiteto, kurį Seimas įpareigojo parengti Nacionalinio susitarimo priemonių planą ir įgyvendinimo finansavimą, pirmininkas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Dar praėjusiais metais suburta Seimo darbo grupė darbo rinkos problemoms spręsti, kurioje buvo įvairių frakcijų atstovai, pateikė išvadas ir rekomendacijas dėl probleminės darbo rinkos situacijos. Viena pagrindinių priežasčių – sudėtinga šalies demografinė situacija, kuri kelia grėsmę ir nacionaliniam saugumui, todėl yra vienas iš esminių iššūkių valstybei.

Depopuliacija ir spartus visuomenės senėjimas kelia įtampas dabar, o netolimoje perspektyvoje socioekonominės pasekmės dar labiau prastės daugelyje gyvenimo sferų. Ši problema palies kiekvieną visuomenės narį.

Neigiamas perspektyvas patvirtina ir kiti tyrimai: Socialinių reikalų ir darbo ministerijos užsakytas mokslinis tyrimas, STRATA analizės, Europos Komisijos ir Eurostato prognozės. Problemos sudėtingumas pripažįstamas visuotinai, tačiau tinkamo atsako kol kas nėra.

Darbo grupės viena iš rekomendacijų buvo „įvertinti Nacionalinio susitarimo dėl Demografinės problemos pripažinimo esmine grėsme valstybei ir atitinkamo prioriteto bei resursų ją sprendžiant poreikį“.

Tikimasi, kad toks susitarimas gali būti pasirašytas dar šiemet.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-07-05 13:09
   Monika Kutkaitytė