Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario E. Zingerio pranešimas dėl kreipimosi į JAV prezidentą

2023 m. liepos 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Šią savaitę Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo nekantriai laukė Lietuvos žydų bendruomenės lyderiai. Samito išvakarėse Seimo narys, Nepriklausomybės Akto signataras Emanuelis Zingeris ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky atviru laišku kreipėsi į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentą Džo Baideną (Joe Bideną), atkreipdami dėmesį į tai, kad būna situacijų, kai reikia paisyti ne formalių taisyklių, o atsižvelgti į sudėtingoje situacijoje esančius žmones, ir ragindami Jo Ekscelenciją pakviesti Ukrainą į NATO.

 

Seimo nario E. Zingerio ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkės F. Kukliansky atviras laiškas JAV prezidentui:

 

„Esame antroji Holokaustą išgyvenusių žmonių karta, vis dar gyvenanti Lietuvoje, Vilniuje. Nuoširdžiai sveikiname JAV prezidento Džo Baideno vizitą mūsų sostinėje. Tačiau kartu prezidento Dž. Bideno prašome paraginti visas NATO valstybes nares į Vilniuje vykstančio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos viršūnių susitikimo darbotvarkę įtraukti aiškią Ukrainos narystės NATO formulę.

Parašyti šį laišką paskatino tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu Vakarų sąjungininkai per vėlai išlaisvino nacių stovyklas. Šimtai amerikiečių ir britų lėktuvų, kurie didvyriškai kovojo su naciais, tuo pat metu skraidė virš koncentracijos stovyklų, o jų kaliniai žiūrėjo į dangų neturėdami jokios vilties.

Dauguma išgyvenusiųjų negalėjo grįžti į savo tėvynę ne tik todėl, kad naciai bei vietiniai kolaborantai nužudė jų brolius ir seseris bei visas šeimas, bet ir dėl to, kad jų gimtąsias šalis užėmė antisemitinis totalitarinis sovietų režimas. Todėl demokratinė Izraelio Valstybė ir Vakarai tapo tikraisiais namais išgyvenusiems žydams, jų tapatybės tęstinumui ir žmogaus teisių įgyvendinimo raiškai.

Sovietinę okupacinę erdvę po Antrojo pasaulinio karo Europoje dirbtinai sukūrė su Vakarais susitarusi Maskva. Kremliaus režimas sukūrė didžiulę sovietų pergalės propagandos mašiną, kurią panaudojo imperinės Maskvos teritorinės plėtros tikslams. Tai neturėjo nieko bendra su tikrąja Holokausto istorija.

Sveikiname JAV prezidento Dž. Baideno vizitą mūsų gimtinėje, kuri švenčia savo daugiakultūrės istorijos 700 metų jubiliejų, ir prašome Jo Ekscelencijos paraginti visas NATO valstybes nares jau dabar pakviesti Ukrainą į NATO, nes ši šalis yra mūsų demokratinio pasaulio dalis. Mūsų regiono saugumas priklauso nuo Ukrainos saugumo. Ukrainos narystė NATO dabar reiškia taiką mums visiems ir Rusijos totalitarinių iliuzijų pabaigą.

2002 metų lapkritį lankydamasis Lietuvoje, dar prieš mūsų valstybei įstojant į NATO, tuometinis JAV prezidentas Džordžas Bušas (George W. Bush) ištarė istorinę frazę: „Kiekvienas Lietuvos priešas nuo šiol bus laikomas ir Jungtinių Amerikos Valstijų priešu“.

Tikimės, pone prezidente, kad šiandien tą patį galite pasakyti ir apie Ukrainą. Prašome padėti sustabdyti žudikiško Kremliaus totalitarinio režimo plitimą Europoje.

 

Emanuelis Zingeris, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras

Faina Kukliansky, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė“.

 

Daugiau informacijos: el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-07-17 10:57
   Jolanta Anskaitienė