Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis: „Viskas, ką begali Putinas ir jo padugnės, – naikinti kultūrą ir taikius gyventojus“

2023 m. liepos 24 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį fašistinės-banditinės Rusijos kariuomenė raketų ataka vėl puolė Odesą ir suniokojo UNESCO saugomą istorinį miesto centrą: sugriovė 25 kultūros paminklus, apgadino Viešpaties Atsimainymo katedrą. Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis pasmerkė šią banditišką Rusijos ataką.

„Šis nusikaltimas – tai dvesiančio žvėries konvulsijos. Viskas, ką begali Putinas ir jo padugnės, – naikinti kultūrą ir taikius gyventojus. 2022 metų kovo 22 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos narystės Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje“, o šių metų kovo 21 d. – „Dėl teroristinės Rusijos įtakos apribojimo“ , todėl nesuprantama, kad šalis agresorė, griaunanti kitos šalies kultūros paveldą, mokyklas, ligonines, tebėra UNESCO narė. Dar ciniškiau tai, kad Rusija perrinkta į Pasaulio paveldo komiteto biuro sudėtį. Dėl to Lietuva ir dar 15 šalių jau yra pareiškusios protestą UNESCO vadovams.

Dar kartą noriu kreiptis į demokratinį pasaulį ir raginti remti Ukrainos kovą už savo laisvę, nepriklausomybę ir kultūrą. Linkime Ukrainos žmonėms stiprybės, ištvermės, o jos šauniajai kariuomenei – kuo geriausios sėkmės. Ši kariuomenė labiau negu kuri kita atitinka NATO standartus ir yra mūsų paskutinė viltis, kad tarptautinis nusikaltėlis atsidurs teisiamųjų suole“, – kalbėjo komiteto pirmininkas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

El. p. [email protected], tel. (8 5)  239 6511

   Naujausi pakeitimai - 2023-07-24 09:31
   Eglė Saulė Trembo