Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Pradėtos Nacionalinio susitarimo dėl demografijos problemų parengimo konsultacijos“

2023 m. rugpjūčio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete (SRDK) įvyko pirmosios konsultacijos su Lietuvos politinių partijų deleguotais atstovais Nacionaliniam susitarimui dėl demografijos problemų sprendimo parengti.

Į SRDK, kuriam buvo pavesta koordinuoti Nacionalinio susitarimo parengimą, prašymą deleguoti atstovą į darbo grupę, rengsiančią dokumentą, atsiliepė septynios šalies politinės partijos. Šių atstovai ir buvo pakviesti į pirmąsias konsultacijas.

„Su parlamentinių partijų delegatais turėjome konstruktyvią ir produktyvią diskusiją, kurios metu sutarėme dėl kelių esminių dalykų. Pirma, atsižvelgiant ir į Prezidentūros anksčiau išsakytą poziciją, kad itin svarbu, jog Nacionalinio susitarimo rengime dalyvautų visos partijos, pakartotinai kreipsimės į atstovų dar nedelegavusias parlamentines partijas.

Taip pat niekam nekyla abejonių dėl mokslinių įrodymų svarbos, sprendžiant demografijos problemas. Todėl sutarėme glaudžiai dirbti su šios srities ekspertais. Jau kitų konsultacijų metu demografus pakviesime plačiau pristatyti esamą šalies situaciją ir tendencijas. Kartu labai svarbu suprasti, kokios šiuo metu taikomos priemonės pasiteisina ir kuria teigiamą pokytį, o kurias galbūt reikėtų stiprinti ar keisti. To siekiant, kartu su partijų delegatais manome, kad prasminga būtų atlikti dabar galiojančių įstatymų įvertinimą“, – po susitikimo komentavo SRDK pirmininkas Justas Džiugelis. 

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Seimas, birželio 15 d. priimdamas Ateities komiteto parengtą rezoliuciją Dėl Lietuvos demografijos politikos ateities, įsipareigojo parengti Lietuvos politinių partijų nacionalinį susitarimą dėl demografijos problemų, kuriame būtų numatytas priemonių planas ir jo įgyvendinimo finansavimas.

Šiuo metu darbo grupę sudaro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas, SRDK pirmininkas Justas Džiugelis, Laisvės partijos atstovė Morgana Danielė, Liberalų sąjūdžio atstovas Raimundas Lopata, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Rima Baškienė, Darbo partijos atstovė Vaida Giraitytė-Juškevičienė, partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovas Gintautas Babravičius ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė.

Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga anksčiau informavo, kad savo atstovų nedeleguos, o Regionų partija atsakymo kol kas nepateikė. Iš naujo apsvarstyti galimybes deleguoti savo atstovus šių partijų prašoma iki rugpjūčio 25 d.

Antrosios konsultacijos planuojamos rugpjūčio pabaigoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-08-09 12:43
   Monika Kutkaitytė