Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Lauryno Kasčiūno ir Audroniaus Ažubalio pranešimas: parlamentarai kreipėsi į Vilniaus merą ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vadovą konstatuodami ydingą Venclovų muziejaus veiklą

2023 m. rugpjūčio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis pirmadienį kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) generalinį direktorių Arūną Bubnį pastebėdami, kad „pastaruosius penkiolika metų prie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos veikiantys Venclovų namai-muziejus veikia ydingai“. Parlamentarai nurodo, kad nesirūpinama minėto muziejaus istorinio turinio ir faktų kokybe, „Venclovų gyvenimo faktai dažnai yra nepilni, nutylimi arba tiesiog iškreipiami, klaidina visuomenę ir tarnauja ne lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės interesams“.

„Venclovų muziejus yra, ko gero, vienintelis Lietuvoje išlikęs muziejus, kuriame iki šiol priglaudžiami ne tik kolaborantai, bet ir valstybę išdavę asmenys. Nutylima jų aktyvi veikla prieš Lietuvą ir lietuvių tautą. Kreipiamės į Vilniaus miesto merą Valdą Benkunską ir LGGRTC generalinį direktorių Arūną Bubnį, kad būtų imtasi atitinkamų priemonių peržiūrint Venclovų muziejaus Vilniuje turinį, kruopščiau, remiantis išsaugotais archyvais ir dokumentais, atnaujinant Venclovų ir kitų muziejuje pristatomų asmenų biografijas ir kitus istorinius faktus“, – sako Seimo narys A. Ažubalis.

„Natūralu, kad istorija yra labai svarbus objektas ir Lietuvos nacionalinio saugumo požiūriu. Taip pat natūralu, kad Lietuva turi labai aiškiai matyti, kas bandoma padaryti su mumis ir kaip šioje situacijoje elgtis“, – atkreipia dėmesį parlamentaras L. Kasčiūnas. Anot Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko, valstybių, ypač Vidurio Rytų Europos, istorinė atmintis yra be galo svarbus veiksnys – taip pat ir tapatybės formavimui. Pasak politiko, akivaizdu, kad politinės jėgos, kurios užsiima tos tapatybės formavimu, kontroliuoja kultūrinėje, geopolitinėje erdvėje vykstančius politinius procesus, todėl Venclovų muziejaus ir panašias problemas būtina kuo greičiau ir efektyviau spręsti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Audroniaus Ažubalio patarėjas

Lukas Kriščiūnas

Tel. 8 (5) 239 6321, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-08-21 10:57
   Monika Kutkaitytė