Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario A. Kupčinsko pranešimas: Seimo narių A. Kupčinsko ir L. Kasčiūno iniciatyva 22 Seimo nariai kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją dėl sutartų rungtynių prevencijos Lietuvoje

2023 m. rugsėjo 19 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Pastarosiomis savaitėmis viešojoje erdvėje suaktyvėjo diskusijos dėl įtarimų sutartomis rungtynėmis su siekiu pasipelnyti Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje[1] [2]. Diskusijų centru tapo „MML City“ futbolo klubas iš Marijampolės, kuris žiniasklaidos duomenimis,[3] jau šių metų vasaros pabaigoje susidūrė su finansiniais sunkumais ir kuris, anot Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Edgaro Stankevičiaus, yra aktyviai stebimas, yra laukiami raštiški paaiškinimai ir yra vertinama situacija dėl tolimesnio klubo likimo. Taip pat pabrėžtina, kad LFF prezidentas minėtame straipsnyje patvirtino, jog keli „MML City“ klubo atstovai jau praeityje buvo įtariami prisidėję prie sutartų rungtynių.

Diskusijos dėl galimai neskaidraus „MML City“ klubo valdymo ir pasirodę įtarimai dėl galimai sutartų rungtynių, kurių centre yra būtent šis klubas, iliustruoja prastėjančią padėtį Lietuvos futbolo lygose. Dėl sutartų rungtynių Lietuvos futbolo lygose dėmesio yra sulaukę klubai: „Atlantas“, „Palanga“, „Jonava“. Paminėtina, kad tai ne vieninteliai futbolo klubai, kurie buvo minimi sutartų futbolo rungtynių kontekste. Atsižvelgdami į suintensyvėjusias diskusijas dėl manipuliacijų futbolo rungtynėse Lietuvoje, 22 Seimo nariai šiandien kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją, reikalaudami atsakymų į šiuos klausimus:

  1. Kokie konkretūs prevenciniai veiksmai atlikti, kad būtų išvengta manipuliacijų rezultatais Lietuvoje vykstančiose futbolo rungtynėse pastaraisiais metais, kurių iniciatorius buvo Lietuvos futbolo federacija?
  2. Kokia yra artimiausia Lietuvos futbolo federacijos strategija kovojant su manipuliacijomis futbole Lietuvoje?
  3. Ar bus imtasi konkrečių veiksmų atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pasirodžiusius įtarimus dėl galimai sutartų paskutiniųjų „MML City“ klubo futbolo rungtynių?
  4. Kokie apribojimai yra taikomi užsienio futbolo žaidėjams, kurie praeityje buvo įtariami ar žaidę sutartose futbolo rungtynėse ir siekiantiems toliau žaisti Lietuvoje? Ar jie toliau gali tęsti karjerą Lietuvos ar užsienio futbolo klubuose? Jei taip, kiek tokių sportininkų, dabar aktyviai tęsiančių karjerą, yra?
  5. Kokios yra FIFA ir UEFA rekomendacijos, nuorodos, nuostatai dėl sutartų rungtynių prevencijos, kurių laikosi ir kuriais remiasi Lietuvos futbolo federacija organizuodama varžybas Lietuvoje?

Seimo narys Andrius Kupčinskas yra įregistravęs du įstatymų projektus, kuriais siekiama pažaboti manipuliacijas sporto varžybose (Sporto įst. Nr. I-1151 įstatymo pakeitimo projektas XIVP-1918(2) ir Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektas XIVP-1951). Šie įstatymo projektai yra gavę Vyriausybės išvadą ir grįš į Seimą tolimesniam svarstymui.

Seimo narys A. Kupčinskas: „Galimi susitarimai siekiant pasipelnyti sporto varžybose, ypač futbole, jau ne vienerius metus meta šešėlį Lietuvos sporto reputacijai. Nors turime gerų pavyzdžių, kai sutartomis varžybomis įtarti klubai ir žaidėjai buvo pažaboti, tačiau pastarųjų mėnesių įtarimai tik tvirtina nuogąstavimus, kad ši problema vis dar opi. Turime matyti maksimalias pastangas užkertant kelią galimoms manipuliacijoms futbole ir sutartoms varžyboms, kartu tikimės principingesnės Lietuvos futbolo federacijos pozicijos ir atitinkamų veiksmų, o savo ruožtu imamės spręsti situaciją teisėkūros iniciatyvomis.“

 

Daugiau informacijos:

Justinas Rizgelis

Seimo nario Andriaus Kupčinsko patarėjas

Tel.: (8 5)  209 6624, mob. 8 612 21 450

El. p. [email protected] 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-19 15:57
   Jolanta Anskaitienė