Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario V. Rakučio pranešimas: „Šiluvos deklaracija ir viltis ateities Lietuvai“

2023 m. spalio 2 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Rugsėjo 29 d. Kaune, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos būstinės salėje, vyko diskusijų klubo „Stulpai“ organizuotas susitikimas „Šiluvos deklaracija“. Renginys skirtas prieš dvejus metus išleistai Šiluvos deklaracijai paminėti ir krikščioniškos politikos iššūkiams Lietuvoje aptarti.

Diskusijos metu sveikinimo žodį tarė Seimo narys ir diskusijų klubo „Stulpai“ pirmininkas prof. Valdas Rakutis. Jis padėkojo Kauno arkivyskupui metropolitui Kęstučiui Kėvalui už Bažnyčios drąsą išsakant savo poziciją nekintamų, prigimtinių tiesų klausimais. Vakaruose pamažu įsitvirtinusi 1968-ųjų kultūrinė revoliucija pasiekė Lietuvą staigiai ir netikėtai. Bažnyčia turėjo sureaguoti greitai, ir tai ji padarė. Prof. V. Rakutis pasidžiaugė Bažnyčios įsitraukimu į Lietuvos pilietinę visuomenę ir pabrėžė, kad skirtingai nei kultūrinė revoliucija, Šiluvos deklaracija yra lietuviškos kilmės dokumentas: „Šiluvos deklaracija taip pat yra lietuviškas dokumentas, atsiradęs Lietuvos pilietinės visuomenės dėka ir skirtas šių dienų Lietuvos iššūkiams spręsti“, – pažymėjo Seimo narys.

 

Dominyko Datkūno nuotraukos

 

Pagrindinį vakaro pranešimą pristatė K. Kėvalas. Kalbėdamas apie Šiluvos deklaraciją, jis teigė, kad neatsitiktinai minėtame dokumente šeimos sampratai skiriamas didžiausias dėmesys. Anot arkivyskupo, „pajudinus šeimos sampratą, prasideda leidimasis žemyn visos kultūros mastu“.

K. Kėvalas  pakvietė lietuvius tvirtai stovėti už krikščioniškas vertybes kultūrinio karo fronte: „Lietuva turi unikalią vietą. Kiekvienais metais viso pasaulio žmonės suvažiuoja į Šiluvą, kadangi būtent ten kadaise apsireiškė Dievo motina ir mums, lietuviams, perdavė svarbią žinią. Dievo garbinimo samprata turi būti atnaujinama žmogaus širdyje. Lietuva, gavusi šią žinią, turi pareigą skelbti būtent tai. Kultūrinio karo fronte Lietuva turi progą ir vietą tapti viltimi visam krikščioniškam pasauliui“, – susirinkusiuosius ragino arkivyskupas K. Kėvalas.

Renginyje pasisakė ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos „Lietuvos krikščionys demokratai“ atstovai Paulius Saudargas ir Vilija Aleknaitė-Abramikienė, priminę, kaip svarbu nekompromituoti savo kertinių principų. Vakaruose turima kultūrinė padėtis pasirodė ne iš karto, o žingsnis po žingsnio, krikščioniškų pažiūrų politikams darant dažnus kompromisus.

Tradicinis kasmėnesinis diskusijų klubo „Stulpai“ renginys šį kartą sulaukė gausaus būrio dalyvių ir garbingų svečių. Susitikime dalyvavo apie 100 asmenų, tarp jų – Seimo nariai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademinės ir kultūrinės bendruomenės nariai. Jie dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis apie Lietuvą kultūrinio karo kontekste bei Šiluvos deklaracijos pradėtų darbų perspektyvas.  

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-02 16:38
   Jolanta Anskaitienė