Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Stasio Tumėno pranešimas: „Šiauliuose vieningai ir kvalifikuotai sprendžiamos ukrainiečių diasporos problemos“

2023 m. spalio 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Šiaulių miesto savivaldybėje įvyko viešoji diskusija „Ukrainiečių diaspora Šiauliuose: aktualijos, problemos, sprendimai“, kurią surengė Seimo narys Stasys Tumėnas.

Organizuoti šį renginį paskatino dažni atvykusiųjų į Lietuvą ukrainiečių apsilankymai Seimo nario biure dėl nesprendžiamų, įsisenėjusių jų problemų, ypač dėl gyvenimo laiko pratęsimo, į(si)darbinimo, švietimo (Šiauliuose šiuo metu gyvena apie 400 Ukrainos vaikų).

Spalio 16 d. vykusios diskusijos tikslas buvo išklausyti ukrainiečių diasporos Šiauliuose atstovus, Šiauliuose veikiančių valstybės ir savivaldybės institucijų atstovus ir kitus suinteresuotus fizinius ir juridinius asmenis, rasti problemų sprendimus.

Viešojoje diskusijoje ukrainiečiai išsakė nemažai problemų, klausimų (Tautvydo Elijošiaus nuotrauka)                  

 

Diskusijoje dalyvavo ir į ukrainiečių klausimus kompetentingai atsakė valstybės ir savivaldybės institucijų atstovai: Stasys Tumėnas (Seimas), Lina Kiaunienė (Migracijos departamentas), Irena Vaikutienė (Užimtumo tarnyba), Ineta Naktinienė (Užimtumo tarnyba), Virginija Mickavičienė (Šiaulių miesto mero patarėja), Vincas Urbonavičius (Šiaulių miesto mero patarėjas), Rima Kundrotienė (Šiaulių miesto savivaldybė), Dana Gedrimaitė-Šukienė (Šiaulių miesto savivaldybė), Živilė Nakčiūnienė (Šiaulių miesto savivaldybė), Judita Luinytė (VSDFV Panevėžio skyriaus patarėja), Edita Malmigienė (VSDFV Panevėžio skyriaus patarėja). Skimutė Murauskienė padėjo komunikuoti ir vertė diskusijos dalyvių klausimus ir atsakymus į daugeliui suprantamą rusų kalbą.

 Ukrainiečių integracijos centro „Malva“ atstovai (Žana Tolstikova, etc.), Tarptautinės Ukrainos mokyklos Šiaulių skyriaus atstovai (Irina Šeleng, etc.), VšĮ „Ukrainiečių diasporos“ atstovai (Alla Baniulienė, etc.) iškėlė nemažai problemų, uždavė daug opių klausimų, pateikė komentarų, nurodė realių situacijų, su kuriomis kasdienybėje susiduria Šiauliuose gyvenantys ukrainiečiai.

Iš karo neramumų kamuojamos Ukrainos atvykusiems (Lietuvoje šiuo metu gyvena apie 90 000, o Šiauliuose – apie 8 000 ukrainiečių) neretai stinga informacijos dėl Lietuvos migracijos politikos, ukrainiečių vaikų formaliojo švietimo, lietuvių kalbos kursų ukrainiečiams, užimtumo rėmimo, Šiaulių miesto savivaldybės pagalbos, „Sodros“ politikos ukrainiečių atžvilgiu.

Paaiškėjo, kad ukrainiečiams trūksta tikslios ir savalaikės informacijos, susiduriama su nemokamo apgyvendinimo problemomis, kyla iššūkių siekiant suderinti darbą ir papildomų kompetencijų įgijimą, aktualūs socialinio draudimo klausimai, o Ukrainoje įgytos pensijos ir jos išmokėjimo Lietuvoje klausimas, kai gyventa dabar Rusijos okupuotoje teritorijoje, reikalautų tarptautinio lygmens. Klausimų gausa patvirtino, kad kylančių problemų netrūksta, bet kartu patvirtino, kad Lietuvoje vykdoma nuosekli paramos ukrainiečiams politika.

Ukrainiečiai turėjo galimybę realiu laiku tiesiogiai kelti problemas, užduoti klausimus ir iškart sulaukti konkrečių atsakymų. Įsitikinau, kad tokios viešosios diskusijos yra naudingos abiem pusėms, sprendžianti integracijos klausimus, besirūpinant, kad Šiauliuose laikinai apsistoję ukrainiečiai jaustų, kad Lietuvos valstybė ir jos institucijos stengiasi ir yra pasiruošusios pagal išgales padėti.

Seimo narys Stasys Tumėnas dėkoja visiems viešosios diskusijos dalyviams, ragina ir toliau bendradarbiauti bei džiaugiasi, kad „Šiauliuose vieningai ir kvalifikuotai sprendžiamos ukrainiečių diasporos problemos“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys

Stasys Tumėnas

Mob. 8 668 42 143, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-20 09:57
   Monika Kutkaitytė