Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: parlamentaras siūlo jau kitais metais užsienyje gyvenantiems lietuviams sudaryti sąlygas balsuoti internetu

2023 m. spalio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas įregistravo Rinkimų kodekso pakeitimo projektą, kuriuo siūlo jau nuo kitų metų pasaulio lietuviams sudaryti sąlygas artėjančiuose rinkimuose balsuoti internetu. 

Pasak Seimo nario, daugybę metų vykstančios diskusijos dėl balsavimo internetu turi pereiti bent jau į bandomąjį lygį.

„Jau daugiau nei dešimtmetį vyksta diskusijos apie internetinį balsavimą, tačiau jos iš diskusijų lygmens nepasistūmėja, nors Pasaulio lietuvių bendruomenė jau seniai sako, kad įprastas balsavimas apsunkina galimybę užsienyje esantiems tautiečiams balsuoti rinkimuose ir reikėtų išbandyti  šią sistemą užsienyje gyvenantiems lietuviams. Galimybė balsuoti internetu paskatintų daugiau žmonių balsuoti artėjančiame referendume dėl daugybinės pilietybės įteisinimo, kuris itin svarbus pasaulio lietuviams. Primenu, kad 2019 metais referendumas neįvyko dėl per mažo balsavusiųjų skaičiaus“, – sako L. Jonauskas. 

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Kitais metais Lietuvos Respublikos piliečių laukia ne tik referendumas dėl daugybinės pilietybės, bet ir Seimo, Europos Parlamento, Prezidento rinkimai.

Parlamentaras mano, kad iki šių rinkimų galima būtų parengti bandomąją balsavimo internetu sistemą ir ją išbandyti Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje, kurioje balsuoja užsienyje esantys Lietuvos piliečiai. 

„Manau, kad reikia ne dar dešimtmetį kalbėti apie balsavimą internetu, o kuo greičiau parengti bandomąją balsavimo internetu versiją, ją išbandyti Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje. Sėkmingai išbandžius balsavimą internetu mažesne apimtimi, kai tokiu būdu balsuotų tik užsienio valstybėse gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai, vėliau toks balsavimo būdas galėtų būti pradėtas taikyti ir nacionaliniu mastu. Balsavimas internetu yra efektyvesnis, patogesnis ir pigesnis, nei įprastas balsavimas. Taip pat šiuolaikiniame pasaulyje, kuris susiduria su įvairiomis krizėmis, turime turėti balsavimo alternatyvų. Jau dabar susiduriame su melagingais pranešimais apie užminuotas mokyklas, o jei rinkimų dieną sulauktume grasinimų, ar tokie grasinimai būtų įgyvendinti rinkimų apylinkėse? Balsavimo internetu galimybė tokiu atveju neleistų sužlugti rinkimams“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys taip pat mini Estijos pavyzdį, kuriuo galėtų sekti ir Lietuva.

„Estijoje dar 2005 metais rinkėjams pirmą kartą buvo sudaryta galimybė balsuoti internetu. Tai buvo pirmoji šalis pasaulyje, kuri įvedė balsavimą internetu nacionaliniuose rinkimuose. Pastebėta, kad Estijoje kiekvienuose rinkimuose vis daugiau rinkėjų renkasi balsuoti internetu. Balsavimas internetu taip pat sudarė palankesnes galimybes balsuoti užsienyje esantiems estams“,  – sako L. Jonauskas.

L. Jonausko Seime įregistruotame Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinio įstatymo 17 ir 134 straipsnio pakeitimo ir įstatymo papildymo 138¹ straipsniu įstatyme įtvirtinama balsavimo internete galimybė, balsavimo internetu būdas, kuriuo būtų galima balsuoti Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje, numatyta balsavimo internetu tvarka.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-24 13:39
   Monika Kutkaitytė