Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Audroniaus Ažubalio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorę dėl Lietuvos lenkų laikraštyje ir interneto portale „l24.lt“ viešos dezinformacijos skleidimo

2023 m. lapkričio 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Užsienio reikalų komiteto narys Audronius Ažubalis kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarybos žurnalistų etikos inspektorę Gražiną Ramanauskaitę dėl spalio 9 dieną Lietuvos lenkų laikraštyje ir interneto portale „l24.lt“ viešai pasirodžiusio straipsnio lenkų kalba „Przed 103 laty Wileńszczyzna została wyzwolona przez swoich żołnierzy“ [1], kuriame 1920 m. spalio 9 dieną Lenkijai okupavus Lietuvos Vilniaus kraštą „vilniečiai su entuziazmu sveikina savo išvaduotojus“.  

Kreipimesi pažymima, kad bandymai iškreipti Lietuvos istoriją, atvira provokacija arba kėsinimasis į Lietuvos Respublikos teritorinį vientisumą, Konstituciją, negali likti neįvertinti. Atitinkamo leidinio vadovai ir straipsnio autoriai turėtų prisiimti atsakomybę ir atsakyti už savo veiksmus pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus. Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama dezinformacija, karo propaganda, kurstomas karas, raginama prievarta pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į jos nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą.

Pasak Seimo nario A. Ažubalio, „tokio pobūdžio publikacijos arba provokacijos, leidinio vadovų ir straipsnio iniciatorių neatsakingas elgesys ne tik neigia Lietuvos teritorinį vientisumą, kiršina lietuvių ir lenkų tautas, bet ir liudija apie Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimus, Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų nepaisymą. Tokioms šovinistinėms dezinformacijos skleidimo kampanijoms privalo būti užkirstas kelias“.

Kreipimesi į žurnalistų etikos inspektorę G. Ramanauskaitę prašoma Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos įvertinti, ar interneto portalo „l24.lt“ atitinkamo straipsnio autoriai nepažeidžia Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Parengė

Seimo nario Audroniaus Ažubalio patarėjas

Lukas Kriščiūnas

Tel. (8 5)  239 6321, el. p. [email protected]

[1] Straipsnis, kuriame pažeidžiama Lietuvos konstitucinė santvarka ir viešai kėsinamasi į teritorinį vientisumą, l24.lt, 2023, spalio 9 d. <https://l24.lt/pl/spoleczenstwo/item/395458-przed-103-laty-wilenszczyzna-zostala-wyzwolona-przez-swoich-zolnierzy?fbclid=IwAR1Q0lZp_i1y-GwuIAA0kplxGDLpN6B8CCRuSGMKcrCR8SYL6F6ynFv-Nuc> [žr. 2023 – 11 – 09]

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-10 12:06
   Monika Kutkaitytė