Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Šį dešimtmetį šalyje įvyks lūžis mažinant degalų vartojimą“

2023 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė, kad Lietuvoje per šį dešimtmetį degalų suvartojimas sumažėtų ne mažiau kaip 41 procentu. Tokiam dviem įstatymais reguliuojamam tikslui pritarė 93 Seimo nariai, 2 susilaikė, niekas nebalsavo prieš.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario liberalo Romualdo Vaitkaus teigimu, degalų vartojimą būtina mažinti tikintis sklandžiai įgyvendinti žaliojo kurso tikslus ir klimato kaitos darbotvarkę.

„Mokslininkai teigia, kad sustabdyti klimato katastrofą liko keleri metai. Vienintelis būdas įveikti klimato krizę – kuo skubiau mažinti iškastinio kuro naudojimą visur, kur įmanoma. Šiuo įstatymu tai ir darome, nes kol kas, nepaisant Europos Sąjungos žaliojo kurso, mūsų automobiliai sudegina vis daugiau ir daugiau kuro“, – teigia jis.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Naftos degalų vartojimas šalies transporto sektoriuje nuo 2005–2021 metų išaugo daugiau nei 45 proc. Įstatymų paketu tikimasi degalų vartojimą 2030 metais, lyginant su 2021 metais, sumažinti ne mažiau kaip 41 procentu.

„Savo sprendimu Seimas siunčia aiškų signalą visiems vairuojantiems – nuo gyventojų iki verslininkų, kad Lietuvos, kaip ir visos Europos Sąjungos, ateitis yra elektra varomas individualus ir viešasis transportas. Todėl žmogus, svarstantis pirkti naują automobilį, jau dabar turėtų atsižvelgti į tai, kad kuo greičiau atsisakysime taršaus transporto, tuo greičiau patys pajusime platų teigiamą poveikį“, – pabrėžia R. Vaitkus.

Seimas liberalo užregistruotą pasiūlymą mažinti deginamo kuro kiekį ir jo atitinkamai sukeliamą poveikį atmosferai svarstys toliau.

 

Daugiau informacijos:

Romualdas Vaitkus

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6351

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-16 16:21
   Monika Kutkaitytė