Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Hamas“ žudynių dokumentiniai kadrai – uždaroje peržiūroje Seimo nariams

2023 m. lapkričio 23 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Spalio 7-ąją Izraelį sudrebino žiauriausias šalies istorijoje išpuolis, nusinešęs daugiau kaip 1200 gyvybių, tarp jų – kūdikių, vaikų ir senolių. Ankstyvą šventinio šabo rytą miegančius žmones užpuolę „Hamas“ teroristai barbariškai, su pasimėgavimu, paneigdami žmogiškojo orumo principus, žudė visus, kas pasitaikė kelyje – muzikos festivalyje, kibucuose, vaikų darželyje. Negana to, filmavo savo nusikaltimus ir džiūgavo. Nors šiandien derybos vyksta dėl 50 teroristų pagrobtų žmonių apsikeitimo, daugiau kaip 230 pagrobtųjų iki šiol tebėra laikomi įkaitais, tačiau didžiosios dalies likimas lieka neiškus. Taip pat yra žinoma, kad ne vienas iš pagrobtų žmonių yra žvėriškai nužudytas.

Seimo nariams atskleisti „Hamas“ žudynių Izraelyje kadrai

Nedidelė dalis pasaulį pribloškusio išpuolio vaizdų išliko įamžinti. Juos kruopščiai į visumą surinko Izraelio gynybos pajėgų pareigūnai.

45 minučių trukmės medžiagą sudaro vaizdo įrašai iš „Hamas“ teroristų telefonų, kūno kamerų, perimtų pokalbių įrašų, aukų ir liudininkų išsiųstų vaizdų bei nuotraukų, kibucų vaizdo stebėjimo kamerų įrašų. Užvakar šią medžiagą Izraelio ambasados Lietuvoje iniciatyva pamatė ir kelios dešimtys Seimo narių iš įvairių frakcijų.

Siekiant užtikrinti nukentėjusiųjų privatumą, seanso metu filmuoti ir fotografuoti buvo draudžiama – Seimo narių paprašyta telefonus palikti prieš įeinant į salę. Tokią sąlygą viešinant medžiagą kėlė aukų artimieji.

„Čia nėra netgi karas. Žmonės, kurie buvo užpulti, neturi nieko bendro su okupuotomis teritorijomis. Užpulta Izraelio teritorija. Žmonės šiame muzikos festivalyje kaip tik buvo iš to visuomenės sluoksnio, kuris buvo susijęs su taikos siekiu tarp arabų ir žydų, – sakė Nepriklausomybės Akto signataras Emanuelis Zingeris. – Tai paprasčiausiai buvo įvairių tautybių žmonių skerdynės, kurių tikslas – totaliai paneigti žydų tautos teisę turėti savo vietą valstybingumo istorijoje. Izraelyje lankydamas lietuviškus pasus turinčius asmenis, ligoninėje sutikau Sandrą Kohen, kurios akivaizdoje buvo užmušta jos aštuonių mėnesių dukrytė Mila, vyras ir vyro motina, o ją pačią suvarpė trys kulkos, – tai nepaprastai panašėjo į Holokausto replikas. Frontas, ginant užpultą Izraelio demokratiją, iš esmės yra prieš tuos pačius priešus, kurie puola Ukrainą.“

„Šiame siaubingame kare Izraelis kaltinamas dėl daugelio dalykų, kurių nepadarė, įskaitant informacijos klastojimą. Mūsų paviešinta dokumentika yra ne tik įrodymas to, kas iš tikrųjų įvyko, tai yra ir raginimas tarptautinei bendruomenei, sprendimų priėmėjams padėti sugrąžinti mūsų žmones namo. Daugiau kaip 230 įkaitų vis dar yra teroristų rankose, – sakė Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein. – Išgyvename egzistencinį momentą, kuriame Vakarų civilizacijai karą paskelbė blogio jėgos. Kova su terorizmu – visų mūsų reikalas.“

„Tai, ką mačiau, pavadinčiau „naujuoju fašizmu“ ir tai, kaip yra dabar, negali likti. Užjaučiu Izraelio tautą, ir mes esame su jais, o ne su tais, kurių žiaurumą matėme šiame filme. Įdomu, kaip kitos šalys sureaguotų į tokias skerdynes jų teritorijoje...“, – sakė Izraelio garbės konsulas Vladas Bumelis.

Už galimybę surengti peržiūrą Izraelio ambasada dėkoja Seimo Pirmininko pavaduotojai Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei ir Seimo nariui Nepriklausomybės Akto signatarui E. Zingeriui.

 

Kontaktams:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 209 6644

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-23 13:55
   Jolanta Anskaitienė