Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė COSAC LXX plenariniame posėdyje: „Istorinis įvykis ES – Armėnija Lietuvos pastangomis pirmą kartą dalyvauja Europos reikalų komitetų susitikime“

2023 m. lapkričio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 26–28 dienomis Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės vadovaujama delegacija, kurią sudaro Komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka ir Komiteto narys Jonas Jarutis dalyvauja Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) LXX plenariniame posėdyje Madride.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė padėkojo pirmininkaujančiai Ispanijai už tai, kad dauguma Lietuvos pasiūlymų, taip pat teiktų ir nuo Ukrainos, yra įtraukti į plenarinio posėdžio Pranešimą, kuriam bendru šalių narių sutarimu buvo pritarta.

Lietuvos delegacijos atstovė, pavadindama šį plenarinį posėdį istoriniu, nes jame dalyvauja Armėnijos parlamento atstovas, dėkojo Europos Parlamentui už tvirtą poziciją ir stiprią politinę žinutę, patvirtinant savo paramą taikai regione ir Europos Sąjungos (ES) bendradarbiavimui su Armėnija.

„Labai vertiname Ispanijos dėmesį ES plėtrai, nes ES plėtra, kurios centre yra Ukraina ir Moldova, yra geriausia saugumo garantija tiek joms, tiek pačiai ES“, – teigė Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė. Ji taip pat dėkojo pirmininkaujančiai Ispanijai už vienybės stiprinimą ir sutelktas pastangas tęsti tvirtą ir vieningą ES paramą Ukrainai, už tolesnį ES gynybos pramonės pajėgumų stiprinimą ir pirmininkaujančios valstybės darbą siekiant susitarimo su Europos Parlamentu dėl labai aktualaus Europos svarbiausiųjų žaliavų akto, kuris padėtų mažinti ES priklausomybę nuo trečiųjų šalių.

Organizatorių nuotraukos

 

Kalbėdamas apie dabartinius migracijos iššūkius, A. Lydeka pabrėžė, kad visiems migracijos maršrutams daromas spaudimas, padėtis prie rytinių sienų, nauja migracijos banga, kylanti dėl stiprėjančio konflikto Artimuosiuose Rytuose, reikalauja ryžtingo ES atsako. „Kaip tranzito valstybė daugumai trečiųjų šalių piliečių ir kaip valstybė narė, susidurianti su migracijos instrumentalizavimu, turime aiškiai pabrėžti, kaip svarbu į valstybių narių teritoriją neleisti patekti tiems, kuriems nereikia apsaugos, ir taip sumažinti traukos veiksnius“, – kalbėjo Lietuvos delegacijos atstovas. „Migrantų instrumentalizavimas vyksta ir toliau prie Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos, o dabar ir prie Suomijos bei Estijos sienų. Reikia pakeisti požiūrį į ES migracijos valdymą – nuo reagavimo į krizes pereiti prie aiškios neteisėtos migracijos prevencijos“,  – ragino politikas.

Seimo kanceliarijos Europos reikalų komiteto biuro nuotrauka

 

Lapkričio 27 d. pirmoje ir antroje LXX COSAC plenarinio posėdžio sesijose aptartas Ispanijos pirmininkavimas ES Tarybai, diskutuota apie Europos Sąjungos migracijos ir prieglobsčio paktą, energijos krizę ir žaliojo perėjimo tikslus.

 

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs of Parliaments of the European Union) – Europos Sąjungos parlamentų Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencija. Reguliariai vykstanti konferencija įgalina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir gerąja patirtimi. Konferencija gali pateikti bet kokį pasiūlymą Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai.

 

Ispanija pirmininkauja ES Tarybai 2023 m. liepos 1 d. – gruodžio 31 d.

 

Parengė

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-28 12:03
   Monika Kutkaitytė