Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Emanuelis Zingeris: „Turime sutelkti Europą Rusijos agresijos žalos registro efektyviam įgyvendinimui“

 

 

2023 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) pirmininkas Emanuelis Zingeris, lydimas delegacijos sekretoriaus Tautvydo Krilavičiaus, dalyvauja ETPA Nuolatinio komiteto posėdžiuose Lichtenšteino kunigaikštystės sostinėje Vaduce. Posėdžiai vyksta lapkričio 27–28 dienomis. 

 

Daugiau apie ETPA Nuolatinio komiteto posėdį Lichtenšteine skaitykite ČIA (anglų kalba).

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotr.

 

ETPA turi ir toliau remti Ukrainą

 

Nuolatinio komiteto metu pasirašytas bendras trijų Baltijos šalių ETPA delegacijų pirmininkų – Lyzos Li Pakostos (Liisa-Ly Pakosta), Zandos Kalninios-Lukaševicos (Zanda Kalniņa-Lukaševic) ir Emanuelio Zingerio – pareiškimas, kuriame pažymima, kad Baltijos valstybių vienybė yra Šiaurės šalių vienybės dalis.

Dokumente pabrėžta, kad Europos Taryba buvo pirmoji tarptautinė organizacija, iš karto pašalinusi Rusiją iš Europos Tarybos po invazijos į Ukrainą 2022 m. vasario 24 d. Europos Taryba veiksmingai konsoliduoja visus žemynus, kad pasmerktų Rusijos agresiją. Baltijos valstybės tvirtino esančios įsitikinusios, kad didžiulė parama Ukrainai turi tęstis.

 

Nagrinėjami Lichtenšteino pirmininkavimo prioritetams svarbūs klausimai

 

Landtago (Parlamento) pirmininkas Albertas Frikas (Albert Frick) pasveikino susirinkusius 46 šalių parlamentarus. Savo įžvalgomis dalinosi Dominik Hasler (Dominique Hasler), Lichtenšteino užsienio reikalų, švietimo ir sporto ministrė.

Posėdžiuose vyksta diskusijos aktualiais tarptautinių aktualijų klausimais: „Europos Tarybos biudžetas ir prioritetai bei tolesni veiksmai po Reikjaviko viršūnių susitikimo“, „Smurto spiralė ir humanitarinė krizė Artimuosiuose Rytuose: taikios išeities paieška“. Nacionalinių parlamentų nariai taip pat diskutuoja apie parlamento rinkimų Lenkijoje stebėjimą (2023 m. spalio 15 d.), paveldimo žmogaus genomo redagavimą ir institucinį teisėsaugos institucijų rasizmą prieš romus ir keliautojus. Lietuvos delegacijos vadovas žmogaus teisių organizacijoje ragino parlamentarus siekti, kad Europos Tarybos viršūnių susitikime priimtos Reikjaviko deklaracijos susitarimai būtų nedelsiant įgyvendinami.

 

Visi Nuolatinio komiteto dalyviai Vaduco pilyje taip pat buvo pasveikinti Lichtenšteino kunigaikštystės regento princo Aloyzo (Alois). XII a. menančioje pilyje šiuo metu yra įsikūrę Lichtenšteino princo rūmai ir oficiali rezidencija.

Baltijos valstybių delegacijų ETPA vadovai su Ukrainos delegacijos nariais. Iš kairės į dešinę: Ukrainos delegacijos vadovė Maria Mezenceva, Latvijos delegacijos vadovė Zanda Kalninia-Lukaševica, Ukrainos delegacijos narė Yevheniya Kravčuk, Lietuvos delegacijos vadovas Emanuelis Zingeris, Estijos delegacijos vadovė Lyza Li Pakosta, Ukrainos delegacijos narė Olena Khomenko. Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotraukos

 

Primename, kad kitais metais ETPA Nuolatinio komiteto posėdis vyks Vilniuje, gegužės 23–25 dienomis, kadangi Lietuva iš Lichtenšteino perims pirmininkavimą Europos Tarybos organizacijai pusmetį trunkančiam laikotarpiui. Lietuva šiai svarbiausiai Europos žmogaus teisių organizacijai pirmininkaus po 22 metų pertraukos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėjas

Lietuvos delegacijos ETPA sekretorius

Tautvydas Krilavičius

Tel. (8 5)  239 6227, el. p. [email protected]

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-08 11:36
   Monika Kutkaitytė