Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Pokyčiai dėl išmokų: Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė kompensacijoms už vaiko priežiūrą“

2023 m. lapkričio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Nors vietų skaičius vaikų darželiuose nuolat didėja, vaikų priežiūros paslaugos išlieka ribotai prieinamos. Tėvai ar globėjai, kurių vaikams neužteko vietų darželiuose ar lopšeliuose, patiria dideles išlaidas samdydami aukles arba vienas iš tėvų ar globėjų turi likti namuose ir prižiūrėti vaiką. Lapkričio 22 d. posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) balsų dauguma pritarė siūlymui (dalinai) kompensuoti ikimokyklinio amžiaus vaiko priežiūros išlaidas.

„Vietų darželiuose trūkumas, deja, vis dar juntamas visoje Lietuvoje, ypač žiedinėse savivaldybėse. Vietos darželyje negavusių mažamečių tėvams neretai tai reiškia didelę finansinę naštą. Komitete priimti įstatymo pakeitimai padės šią tėvams tenkančią naštą palengvinti. Kompensacijos už išlaidas, patiriamas samdant aukles, leis tėvams lengviau derinti darbą su vaikų auklėjimu“, – sako Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis.

Pasak J. Džiugelio, svarbu ir tai, kad numatomos kompensacinės išmokos paskatins šiuo metu nelegaliai dirbančias aukles trauktis „iš šešėlio“ ir užsitikrinti sau socialines garantijas.

Kompensacija už vaiko priežiūrą sieks iki 5,2 bazinės socialinės išmokos (BSI) per mėnesį. Šiuo metu, kai BSI – 49 eurai, tai sudarytų 254,8 eurus; kitąmet, kai numatomas BSI – 55 eurai, tai sudarytų 286 eurus.

Išmokos bus skiriamos vienam iš vaiką auginančių tėvų ar globėjų už kiekvieną auklės prižiūrimą ikimokyklinio amžiaus vaiką. Vaiko priežiūros paslauga galės būti teikiama dirbant pagal individualios veiklos pažymą ar darbo sutartį.

Siekiant užtikrinti vaikų saugumą, bus tikrinama, ar auklei nėra taikomi apribojimai dirbti su vaikais. Vaikai galės būti prižiūrimi auklės arba tėvų ar globėjų namuose. Vienu metu auklė galės prižiūrėti ne daugiau kaip 5 vaikus.

Skaičiuojama, kad alternatyvią vaiko priežiūrą galėtų gauti apie 2500 mažamečių, ir tai iš valstybės biudžeto metams pareikalautų iki 8,64 mln. eurų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8(656) 88 886

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-30 11:26
   Jolanta Anskaitienė