Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus pranešimas: „Seime registruotas siūlymas rinkimų biuletenyje skelbti informaciją apie teistas politines partijas“

2023 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Laisvės frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius su Seimo narių grupe registravo Rinkimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma daugiamandatės rinkimų apygardos biuletenyje nurodyti informaciją, jei politinė partija ar politinis komitetas teismo sprendimu yra pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo.

 „Politinė korupcija, įgyvendinama politinių partijų lygmeniu, ne tik pakerta pasitikėjimą politine sistema, bet ir sudaro prielaidas demokratinių procesų erozijai.

Siekiant informuoti rinkėjus, dalyvaujančius demokratiniuose rinkimuose, apie politinių partijų, kaip juridinių asmenų, padarytus tyčinius nusikaltimus, siūloma tobulinti rinkimų taisykles, numatant, jog faktas, kad kažkuri politinė partija, kaip juridinis asmuo, buvo pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo, būtų aiškiai matomas rinkimų biuletenyje“, – teigia parlamentaras T. V. Raskevičius.

Registruotomis pataisomis siūloma nustatyti, kad politinė partija, politinis komitetas, teikdami pareikštinius dokumentus dalyvauti rinkimuose, privalomąja tvarka teiktų informaciją apie politinės partijos, politinio komiteto, kaip juridinio asmens, atžvilgiu priimtus įsiteisėjusius sprendimus dėl nusikalstamos veikos ar veikų padarymo. Tuo atveju, jei juridinis asmuo yra pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo, informacija apie tai būtų skelbiama ne tik rinkimų komisijos platinamoje informacinėje medžiagoje, bet ir nurodoma daugiamandatės rinkimų apygardos rinkimų biuletenyje.

Jei politinė partija, politinis komitetas pateiktų neteisingus duomenis apie įsiteisėjusius sprendimus dėl nusikalstamos veikos ar veikų padarymo, tai būtų laikoma šiurkščiu Rinkimų kodekso pažeidimu.

Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų nuo 2024 m. gegužės 1 d., o naujos taisyklės galiotų ir artėjančiuose Europos Parlamento bei Seimo rinkimuose.

 

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-12 12:24
   Justinas Laurinavičius