Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario A. Ažubalio pranešimas: „Seimo nariai kreipėsi į parlamentinių partijų pirmininkus dėl Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo įgyvendinimo“

2024 m. sausio 5 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo laikinosios Lietuvos kariuomenės ir šaulių sąjungos paramos grupės nariai (22 parlamentarai iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Laisvės, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų) kreipėsi į parlamentinių partijų pirmininkus su prašymu sutarti, kad pagaliau būtų pradėtas įgyvendinti 2020 m. birželio 29 d. Seimo priimtas „Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso“ įstatymas ir Lukiškių aikštė taptų, kaip numatyta Įstatyme, pagrindine Lietuvos valstybės reprezentacine aikšte su visais Įstatyme numatytais akcentais.

Viešame kreipimesi teigiama, kad tokį sprendimą paskatino ne tik bendras grupės narių supratimas apie Įstatymo nevykdymą, bet ir daugybę kartų gauti Lietuvos partizanus, politinius kalinius ir tremtinius atstovaujančių organizacijų atstovų kreipimaisi, siekiantys įprasminti Lukiškių aikštėje visus kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę. Šios organizacijos, matydamos valstybės neryžtingumą šiuo klausimu, paramos prašė net ir Lietuvos šaulių sąjungos, tačiau šio klausimo sprendimas nėra Lietuvos visuomeninių organizacijų reikalas, o Lietuvos Respublikos politinių lyderių atsakomybė.

Pasak Seimo laikinosios Lietuvos kariuomenės ir šaulių sąjungos paramos grupės pirmininko Audroniaus Ažubalio, „su kolegomis Seime surėmėme pečius, kad padrąsintume parlamentinių partijų pirmininkus dėl Lukiškių aikštės memorialinio statuso ir pagrindinės Lietuvos valstybės reprezentacinės aikštės su visais būtinais akcentais Įstatymo įgyvendinimo.  Praėjo daugiau nei dveji metai, tačiau, deja, Įstatymo įgyvendinimas atidedamas, o Lukiškių aikštėje Lietuvos valstybingumo ženklai yra arba pernelyg kuklūs arba jų visai nėra. Tikiuosi, kad Lietuvos valstybė pagaliau turės savo reprezentacinę aikštę, kaip tai numato Įstatymas.“

 

KREIPIMOSI TEKSTAS

 

Parengė

Seimo nario Audroniaus Ažubalio patarėjas

Lukas Kriščiūnas

Tel. (8 5)  209 6321, el. p. lukas.krisciunas@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-05 10:38
   Jolanta Anskaitienė