Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Parlamentinių ryšių su Tibetu grupės pirmininko Andriaus Navicko pranešimas: „Vilniuje lankysis tibetiečių prezidentas tremtyje“

2024 m. sausio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Sausio 31 d. Lietuvos Respublikos Seime lankysis Penpa Ceringas, kuris yra demokratiškai išrinktas Centrinės Tibeto administracijos Indijoje sikyongas (de facto Tibeto prezidentas tremtyje) su delegacija. Tai jau antras kartas, kai Lietuvą savo vizitu pagerbia politiniai tibetiečių tautos lyderiai. Praėjusioje Seimo kadencijoje lankėsi dabartinio sikyongo pirmtakas Lobsangas Sangė.

P. Ceringas gimė Indijoje ir, deja, niekada neturėjo galimybės apsilankyti okupuotame Tibete. Jis baigė Madraso universitetą, įgijo ekonomisto diplomą. Dešimt metų buvo Tibeto parlamento tremtyje narys ir jo pirmininkas, paskui Dalai Lamos buvo paskirtas atstovu Vašingtone. 2021 m. gegužę jis pakeitė buvusį prezidentą L. Sangę. Jo vizitas į Lietuvą yra sudėtinė kelionės po Europos valstybes dalis, kurios metu jis siekia atkreipti dėmesį į situaciją Tibete. 

Sikyongas yra politinis tibetiečių lyderis tremtyje. Ši pareigybė atsirado prieš dvylika metų, priėmus Tibetiečių tremtyje chartiją. Pretekstu tapo tai, kad Dalai Lama apsisprendė atsisakyti politinės lyderystės ir susitelkė į dvasinio lyderio misiją. Skirtingai nuo Dalai Lamos, sikyongas yra renkamas demokratiniuose rinkimuose ir turi apibrėžtą kadenciją. 

Kai Dalai Lama paskelbė, kad jis dėl sveikatos būklės daugiau neketina keliauti už Indijos ribų, sikyongas tapo svarbiausiu tibetiečių atstovu, keliaujančiu po įvairias pasaulio valstybes ir atkreipiančiu dėmesį į situaciją Tibete. 

Žmogaus teisių Tibete klausimas tampa tik aktualesnis esant dabartinei geopolitinei situacijai, kai ne tik Vakaruose, bet visame pasaulyje regime demokratinių ir autokratinių jėgų susidūrimą. Situacija Tibete itin komplikuota, ir ištremtiems Tibeto politikams itin svarbu žinoti, kad jų kenčianti tauta nėra pamiršta.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Navickas

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 666

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-26 10:06
   Milda Gendaitė