Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario L. Jonausko pranešimas: „Kreiptasi į Lietuvos banką dėl galimo į „BaltCap“ investuotų pensijų fondų pinigų išvaistymo“

2024 m. sausio 29 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Jonauskas.jpg

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Lietuvos banką, reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl privataus kapitalo fondų valdymo bendrovei „BaltCap“ buvusio partnerio Šarūno Stepukonio galimai padarytos finansinės žalos, galėjusios paveikti Lietuvoje veikiančius privačius pensijų fondus bei žmonių jiems patikėtus pinigus. 

Parlamentaras prašo Lietuvos banką, kaip šalyje veikiančius pensijų fondus kontroliuojančią instituciją, pateikti informaciją, ar Lietuvos gyventojams, kaupiantiems pensiją privačiuose fonduose, buvo padaryta žala dėl galimo „BaltCap“ pinigų išvaistymo, o žalos atveju, – kaip bus kompensuojami nuostoliai. 

„Vis dar neaišku, kiek privačių pensijų fondų yra investavę į minėtą bendrovę, kurios pinigus galimai iššvaistė jos buvęs partneris. Taip pat neaišku, ar padaryta reali žala pinigus privačiuose pensijų fonduose kaupiantiems žmonėms ir kaip finansinė žala, padaryta bendrovei, paveiks pensijų fondus. Klausimų vis daugėja, tačiau į juos atsakymų vis dar mažai“, – teigia. L. Jonauskas.

Seimo narys yra įsitikinęs, kad Lietuvos gyventojams, kurių pinigai, patikėti pensijų fondams, investavusiems į „BaltCap“, buvo išvaistyti, turi būti skubiai atlyginta visa padaryta žala. 

„Ne vienas Lietuvos gyventojas, išgirdęs skandalingas naujienas apie galimai išvaistytas „BaltCap“ lėšas, sunerimo, ar nenukentėjo jo pensijų fonduose laikomi pinigai. Jei žmonėms padaryta žala, jie turi žinoti, kaip ji bus kompensuojama. Žmonės kuo greičiau turi gauti visą informaciją, susijusią su susiklosčiusia situacija“, – sako L. Jonauskas.

Parlamentaras L. Jonauskas praėjusiais metais yra įregistravęs Pensijų kaupimo įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūlo leisti gyventojams nutraukti dalyvavimą II pakopos pensijų kaupimo fonduose ir, dar nesukakus pensiniam amžiui, pasiimti sukauptas lėšas vienkartine išmoka. Šios pataisos turėtų būti svarstomos Seimo pavasario sesijoje. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas 

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-29 16:33
   Jolanta Anskaitienė