Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario Tomo Tomilino pranešimas: „Europos Parlamentas priėmė istorinį sprendimą dėl gamtos apsaugos“

2024 m. vasario 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Europos Parlamente galutinai patvirtintas Gamtos atkūrimo reglamentas. Nepaisant didelio spaudimo iš populistų, Europos liaudies partijos frakcijos blaškymosi, Europa sugebėjo parodyti politinę lyderystę dėl mūsų vaikų ateities. Kaip lietuviai galime didžiuotis, kad šio reglamento autorystė priklauso Lietuvos deleguotam komisarui Virginijui Sinkevičiui – tai didelis jo ir komandos nuopelnas.

Anot Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario Tomo Tomilino, mūsų ateitis be gyvosios, laukinės gamtos, miškų yra ateitis be maisto, be gero derliaus ir be gyvybingo kaimo, iš kurio paskutinius žmones išstums pramoninio žemės ūkio oligarchų robotizuota technika, apdorojanti monokultūras. Bet ką oligarchai darys be bičių, jie ir patys nežino.

53336088094_c52fa1de6a_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Pernai vasarą vyko tarpinis Europos Parlamento balsavimas: tada Gamtos atkūrimo reglamentas buvo priimtas už jį balsavus 336 europarlamentarams. 300 Europos Parlamento narių jam nepritarė, o 13 susilaikė. Didžiausia EP frakcija („konservatoriai“) darė nesėkmingus bandymus nužudyti savo pačių komisijos vadovės projektą.

Gamtos atkūrimo reglamentas padės:

1) kad kiekviena Europos Sąjungos valstybė parengtų teisiškai privalomais nacionalinius gamtos atkūrimo įvairiose ekosistemose (taip pat miškuose) tikslus;

2) saugoti mus nuo klimato kaitos pasekmėje dažnėjančių sausrų, potvynių, laukinių gaisrų;

3) apsaugoti maisto gamybos pramonę Europoje.

Reglamente yra ir miestiečiams labai suprantamų tikslų. Net jei jūsų nedomina kaimas, žemės ūkis, Europos Sąjungos reglamentas numato, kad žaliųjų miestų erdvių plotas iki 2030 m. neturi sumažėti, o iki 2050 m. – padidėti 5 proc. Kiekviename Europos mieste ir priemiestyje medžių lajos danga ir į pastatus ir infrastruktūrą integruotos žaliosios erdvės turi siekti bent 10 proc.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Tomas Tomilinas

Tel. (8 5) 209 6614

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-27 14:22
   Monika Kutkaitytė