Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininko pavaduotojo A. Mazuronio pranešimas: „Už žmonių teisę pasitraukti iš pensijų fondų Darbo partija kovojo ne vienerius metus“

2024 m. kovo 7 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Darbo partijos frakcijos spaudos konferencija dėl priemonių plano elektros kainų augimui suvaldyti, Andrius Mazuronis

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Konstituciniam Teismui šiandien paskelbus, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fondų pažeidžia Konstituciją, Seimo Pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis pripažįsta, kad kito sprendimo jis nesitikėjo, o Darbo partija nuo šios Seimo kadencijos pradžios aktyviai kovojo už šią konstitucinę žmonių teisę. 

„Antros pakopos pensijų fonduose sukaupti pinigai yra žmonių asmeninės lėšos ir yra jų nuosavybė, laikinai patikėta pensijų fondams valdyti. Jeigu žmogaus netenkina pensijų fondo pasiekti rezultatai, jis turi turėti galimybę bet kada pasiimti tuos pinigus, pasitraukti bei pats nuspręsti, kur juos alternatyviai kaupti. Seimo Darbo partijos frakcija yra užregistravusi ne vieną įstatymo pataisą, garantuojančią žmonėms tokią teisę. Vienas iš tokių siūlymų – visai neriboti iš pensijų fondų išimamos sumos. Lietuvos žmonės yra finansiškai raštingi ir patys gali spręsti, kaip jiems disponuoti savo pinigais“, – teigia A. Mazuronis.

Politikas taip pat laikosi nuomonės, kad automatinis įtraukimas į pensijų kaupimo sistemą yra prievartos mechanizmas ir jo reikėtų atsisakyti. 

„Jeigu antros pakopos pensijų fondai būtų patrauklūs vartotojams, žmonės patys į juos eitų matydami pridėtinę vertę. O jeigu fondų veikla yra tokia, kad reikia prievartinio įtraukimo, o paskui būtų ribotos galimybės išeiti ar nebūtų savo pinigų pasiėmimo galimybės, reiškia nei patys fondai, nei egzistuojanti sistema neatitinka žmonių interesų. Žmonių sukaupti pinigai yra konstitucinė jų nuosavybė ir jie patys turi turėti galimybę spręsti, ką su jais daryti“, – sako Seimo narys. A. Mazuronis.

Seimo narys skeptiškai vertina pasiūlymus nurodyti, ką žmogus ketina daryti su iš pensijų fondų paimtais pinigais.

„Sukaupti pinigai yra žmonių nuosavybė, ir žmonės turi turėti galimybę ta nuosavybe disponuoti. Savaime suprantama, kad pasiimdami dalį pinigų, jie tą dalį eliminuoja iš pensijų fondo, todėl žmogus pats suinteresuotas ieškoti alternatyvos, kuri kompensuotų tą netekimą. Tad natūralu, kad pinigus iš fondo pasiėmę blaiviai mąstantys žmonės ieškos galimybių ir būdų juos tinkamai investuoti, kad pensinio amžiaus sulaukus, gyvenimas būtų šiek tiek turtingesnis“, – įsitikinęs A. Mazuronis.  

Seimo Darbo partijos frakcija Seimui yra pateikusi pasiūlymus keisti Pensijų kaupimo įstatymą, suteikiant galimybę visiems žmonėms, nepriklausomai nuo sukauptų pinigų sumos, leisti naudotis savo pinigais, o taip pat, kad vienkartinės išmokos iš pensijų fondų nebūtų apmokestinamos pajamų mokesčiu.

 

Darbo partijos informacijos centras

El. p. [email protected]

Mob. +370 644 24 004

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-07 15:26
   Jolanta Anskaitienė