Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Sumažinti maisto kainas galima uždraudžiant jį švaistyti“

2024 m. kovo 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

53414701662_80a4670a13_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Maisto nešvaistymo įstatymas, kuriuo siekiama sustabdyti vartojimui tinkamo maisto utilizavimą, pasiekė finišo tiesiąją – Aplinkos apsaugos komitetas šiandien svarstys galutinę įstatymo projekto redakciją, tikimasi, kad paskutinis balsavimas Seime įvyks iki šv. Velykų. Šio įstatymo priėmimas skatintų maisto kainų mažėjimą parduotuvėse.

Įstatymo iniciatoriaus Seimo nario Tomo Tomilino teigimu, Lietuvoje per metus vienam gyventojui tenka apie 140 kilogramų išmetamo maisto, lygiagrečiai vykdomos aprūpinimo maistu programos, kuriose dalyvauja daugiau kaip 200 tūkstančių gyventojų, ir tas skaičius nuolat auga. 

„Buvusius maisto paketus dabar pakeis socialinės kortelės, į kurias 4 kartus per metus bus pervedama po 25 eurus maistui ir higienos priemonėms. Visiems, kurie lankosi parduotuvėse, suprantama, kad tokia suma ketvirčiui yra labai menka“, – sako parlamentaras.

Demokrato manymu, maisto nešvaistymo įstatymas yra visiems naudingas sprendimas. Juo siekiama įpareigoti didžiuosius prekybos tinklus prieš utilizuojant vartojimui dar tinkamą maistą jį pasiūlyti labdaros organizacijoms, dalijančioms maistą nepasiturintiems gyventojams. 

„Prekybininkai visada linkę geriau parduoti nei atiduoti ir aš dėl to nematau jokios problemos – jie gali taikyti ženklias nuolaidas besibaigiančio galiojimo maistui ir jį parduoti, tačiau valstybė turi principingai reikalauti, kad užuot išmetus maistą, būtų mažinama jo kaina. Toks sprendimas būtų palankus ir pirkėjams, ir paramos gavėjams, ir draugiškas aplinkai. Esu tikras, kad ir prekybininkai nepatirtų didelių nuostolių“, – teigia Seimo narys.

Priėmus maisto nešvaistymo įstatymą prekybos tinklai turėtų ne tik pasirašyti sutartis su maistą dalijančiomis labdaros organizacijomis, tačiau ir viešai skelbti atiduodamo ir utilizuojamo maisto kiekius, pateikti švaistymo mažinimo planus. T. Tomilino manymu, toks viešumas leistų visuomenei stebėti prekybos tinklų socialinį atsakingumą, tai galėtų tapti kriterijumi renkantis, kur įsigyti maistą.

 

Daugiau informacijos:

Jurgita Jasiūnienė

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentė (atstovė spaudai)

Tel. +370 610 29 934

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-20 08:55
   Monika Kutkaitytė