Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės I. Pakarklytės pranešimas: „Siūloma drausti viešuosiuose pirkimuose dalyvauti verslams, kurie vykdo veiklą Rusijoje“

2024 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Seimo narės Ievos Pakarklytės spaudos konferencija „Teisės laikyti gyvūną atėmimas – būtina priemonė gyvūnų gerovei užtikrinti“

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė pristatė įstatymo projektą, kuriuo siekiama drausti viešuosiuose pirkimuose dalyvauti verslams, kurie vykdo veiklą Rusijoje, Baltarusijoje, Rusijos aneksuotame Kryme, Moldovos Vyriausybės nekontroliuojamoje Padniestrės teritorijoje arba Sakartvelo Vyriausybės nekontroliuojamose Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijose, bei taip tiesiogiai ar netiesiogiai remia agresiją prieš Ukrainą.

Anot parlamentarės, šis projektas sudarytų geresnes sąlygas užtikrinti nacionalinio saugumo interesus. Įstatymo projektą Seimo narė I. Pakarklytė parengė konsultuodamasi su Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Ukrainos pergalė prieš agresorių yra Lietuvos nacionalinio saugumo interesas, todėl įmonių, veikiančių minimose valstybėse ir teritorijose, dalyvavimas, sudarant sandorius su viešojo sektoriaus subjektais, kelia riziką nacionaliniam saugumui“, – sako I. Pakarklytė.

Pasak politikės, įvertinus praktikoje susiklosčiusias situacijas, kai turint informacijos ar pagrįstų įtarimų, kad tam tikras verslas vykdo veiklą Rusijoje ar Baltarusijoje, ir taip tiesiogiai ar netiesiogiai prisideda prie agresijos prieš Ukrainą finansavimo, nėra aiškaus teisinio pagrindo, kaip tokį ūkio subjektą laikyti neatitinkančiu nacionalinio saugumo interesų ir nesudaryti su juo sandorio. 

„Siekiant užkirsti kelią tokioms situacijoms, siūlau nustatyti papildomą kriterijų, kurį vertintų Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija, priimdama sprendimą dėl sandorio ar sandorio šalies atitikimo nacionalinio saugumo interesams. 

Akivaizdu, kad Rusijoje dirbančios lietuviško kapitalo įmonės moka mokesčius į biudžetą, kuris skirtas agresijai prieš Ukrainą ir kenkėjiškai veiklai Lietuvos atžvilgiu. Agresoriui mokesčius mokantys verslai negali tikėtis užsidirbti Lietuvos viešųjų pinigų“, – tikina I. Pakarklytė.

Šiems Lietuvos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pokyčiams dar turės pritarti Seimas.

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-04-11 15:43
   Jolanta Anskaitienė