Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario M. Skritulsko pranešimas: „Priemiesčio gatvių asfaltavimo tvarka turi būti supaprastinta“

2024 m. balandžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Skritulskas1.jpg

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo narys Mindaugas Skritulskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl galimybės supaprasti gatvių asfaltavimo neprioritetinėse miesto zonose teisinį reguliavimą.

Seimo nario teigimu, priemiesčiuose gyvenančios daugiausia jaunos šeimos yra atsidūrę tarsi uždarame rate: savivaldybės neskiria šioms gatvėms prioritetinio dėmesio, o gyventojai, pagal esamus reikalavimus, nepajėgūs vien savo lėšomis finansuoti visos apimties gatvės – su šaligatviais, apšvietimu ir lietaus nuotekomis. Todėl de facto tokiose gatvėse asfaltas klojamas arba nelegaliai, arba gyventojai dešimtmečius, be aiškios perspektyvos priversti dardėti dulkėtais žvirkeliais.

2023 m. sausio mėn. Seimo Aplinkos apsaugos komitete vyko M. Skritulsko inicijuota vieša diskusija apie šią problemą, kuri tuo metu buvo aktuali net tik priemiesčio gyventojams, bet ir sodų bendrijų gyventojams. Įsigaliojus statybos techninio reglamento, kuris reglamentuoja statybą leidžiančių dokumentų išdavimą, pakeitimams, sodų teritorijose gyvenantiems gyventojams nebereikės statybą leidžiančio dokumento tiesti ar rekonstruoti gatves. Deja, priemiesčio gyventojai vis dar yra žvirkelio, o ir biurokratinių spąstų įkaitai, nors gatvės, kurių dangą norima asfaltuoti, dažniausiai yra pagalbinės, t. y.  netranzitinės, lokalios, užtikrinančios privažiavimą prie atskirų objektų, jomis praktiškai nevažiuoja sunkusis transportas. Nelabai suprantama, kuo jos skiriasi nuo sodų bendrijų, kuriose iškilę gyvenamieji namai ir gyvena nuolatiniai gyventojai, gatvių.

Kadangi nuo vykusios diskusijos praėjo daugiau nei metai laiko, tikimasi iš Aplinkos ministerijos gauti konkrečius pasiūlymus, kaip būtų galima supaprastinti priemiesčio gatvių asfaltavimo teisinį reguliavimą.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-04-12 12:02
   Jolanta Anskaitienė