Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių V. Juozapaičio ir L. Kasčiūno pranešimas: „Įregistruotos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis būtų stabdoma dezinformacijos sklaida“

2024 m. balandžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo nariai Vytautas Juozapaitis ir Laurynas Kasčiūnas įregistravo Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio pakeitimus, kuriais siekiama numatyti administracinę atsakomybę už simbolių, susijusių su nacistine Vokietija, SSRS ar Lietuvos SSR, gabenimą platinimo tikslais.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo Muitinės departamento prie Finansų ministerijos kreipimąsi įvertinti į Lietuvos teritoriją įvežamą knygų ir periodikos siuntą.  Tarnyba nustatė, kad dauguma vertinimui pateiktos literatūros ir periodikos turinio turėjo propagandinį ir dezinformacinį pobūdį. 

Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir nacionaliniam saugumui kylančius iššūkius, į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos Ataskaitoje pateiktus faktus, siekiant užtikrinti viešąją tvarką ir užkirsti kelią įvairioms provokacijos ar bandymams propaguoti „Ruskij mir“ ideologiją, ir yra įregistruotas Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio pakeitimas. Juo siekiama administracinę atsakomybę taikyti už nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, vėliavų, ženklų ar uniformų, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, už Lietuvos gyventojų represijas atsakingų Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, gabenimą platinimo tikslais.

„Įstatymų projektu iš esmės nėra siūlomos naujos nuostatos, tik siūloma galiojančią formuluotę papildyti nauja sąvoka „gabenimas“, kad ji apimtų ir muitinės prižiūrimų prekių per(si)kėlimą ir kad Lietuvos  visuomenė būtų apsaugota nuo dezinformacijos ir manipuliacijų viešąja informacija“, – sako projekto autoriai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Kęstutis Kaminskas

Mob. +370 612 52 633, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-04-15 09:47
   Eglė Saulė Trembo