Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Morganos Danielės pranešimas: „Nepritaręs dekriminalizacijos projektui Seimas renkasi toliau griauti jaunų žmonių gyvenimus“

2021 m. lapkričio 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Šiandien Seimas paskutiniojoje – priėmimo – stadijoje nepritarė Laisvės frakcijos narės Morganos Danielės inicijuotam mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektui. Beveik metus trukęs išsamus projekto svarstymas ir palaikanti ekspertų pozicija neįtikino Seimo narių išreikšti projektui palaikymą.

M. Danielė pabrėžia, kad pakeliui į dekriminalizacijos projekto priėmimą buvo atlikti didžiuliai namų darbai: projektas visapusiškai išdiskutuotas, jam pritarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos apeliacinis teismas, Generalinė prokuratūra, Lietuvos advokatūra, Lietuvos teisės institutas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, psichikos sveikatos ir priklausomybės ligų gydymo ekspertai, o Vyriausybė su atsakingomis ministerijomis pateikė teigiamą išvadą.

„Diskutuota buvo labai daug: projektą svarstė net 6 Seimo komitetai ir komisijos, vyko ekspertų klausymai, diskutavome Seimo salėje, surengėme vieną tarptautinę ir 3 spaudos konferencijas, švietėme Seimo narius asmeniškai, pristatydami statistiką ir gerąsias šalių patirtis. Apmaudu, kad mitai ir prietarai buvo stipresni už pagrįstus argumentus“, – po balsavimo kalbėjo projekto iniciatorė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Anot Seimo narės, nepritarimas dekriminalizacijos projektui yra smūgis ne konkrečioms politinėms jėgoms, o priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms, ypač – jaunimui.

„Dabartinė drakoniška narkotikų politika luošina žmonių gyvenimus, – sakė M. Danielė. – Jauni žmonės dėl padarytos klaidos netenka galimybės kurtis visavertę ateitį, o priklausomybės ligomis sergančius žmones baudžiamoji sistema įsuka į užburtą ratą, kuris juos likusiam gyvenimui pastato tarp narkotikų vartojimo ir kalėjimo be realios galimybės integruotis į visuomenę.“

Pasak projekto iniciatorės, šis balsavimas nėra kelio pabaiga – prie dekriminalizacijos klausimo bus grįžtama vėliau. „Čia tikrai nesustosime. Tęsime edukaciją iki tol, kol išgirdę žodį „narkotikai“ Seimo nariai nebebėgs iš Seimo salės ir galiausiai supras, kad būtent pagalbos, o ne bausmių mechanizmai yra mokslo pripažinta efektyviausia priemone, kai kalbama prie priklausomybių gydymą“, – teigė Laisvės frakcijos narė.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Vidugirytė                

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 646 79 450            

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-11 12:41
   Monika Kutkaitytė